mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michał Bębenek zmienia pilota

Michał Bębenek zmienia pilota

Przed zbliżającym się Rajdem Rzeszowskim, kolejną rundą Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, nastąpiły zmiany w składzie załogi Platinum Rally Team. Nowym pilotem Michała Bębenka został Maciej Wilk. Grzegorz Bębenek zrezygnował ze startu w Rzeszowie ze względu na stan zdrowia.

Michał Bębenek zmienia pilota
Na razie nie wiadomo czy Maciej Wilk zastąpi etatowego pilota Michała jedynie podczas występu na 20. Rajdzie Rzeszowskim czy może do końca roku. Wszystko zależy od opinii lekarzy, którzy zdiagnozowali u Grzegorza poważne problemy z kręgosłupem i odradzili mu udział w najbliższej rundzie mistrzostw Polski. Warto przy okazji przypomnieć, że załoga ta startowała od początku swojej kariery, czyli od 1998 roku w niezmienionym składzie przez wiele sezonów. Jedyny start Michała Bębenka z innym pilotem miał miejsce podczas 29. Rajdu Cieszyńskiej Barbórki w 2001 roku, ostatniej rundy Rajdowego Pucharu PZM. Wtedy pilotem kierowcy z Bochni był Jarek Baran. Wygrali wtedy rajd w klasyfikacji generalnej.

Michał Bębenek: Z pewnością zamiana pilota w połowie sezonu, nie należy do najbardziej komfortowych sytuacji. Dopiero teraz dochodzi do mnie powoli, ile lat razem startowaliśmy do tej pory z Grześkiem. Maciek Wilk to zawodnik, z którym znam się od dawna i myślę, że jesteśmy obaj na tyle doświadczeni, że zgrywanie się na odcinkach specjalnych nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Mój brat będzie obecny w zespole podczas rajdu i przejmie część obowiązków koordynatora teamu. Start w tym rajdzie dedykuje właśnie jemu.

Grzegorz Bębenek: Ze względu na mój stan zdrowia podjąłem decyzję, aby nie startować w Rajdzie Rzeszowskim. Tuż po zakończeniu imprezy mam zaplanowane konsultacje lekarskie, które z pewnością pozwolą zorientować się czy moje kolejne starty w tegorocznych mistrzostwach są możliwe. Maciek Wilk to świetny pilot i dlatego mam nadzieję, że Michał bardzo szybko znajdzie z nim wspólny język. Trudno w to uwierzyć, ale startowaliśmy z moim bratem nieprzerwanie niemal od 14 lat. Jednak zdrowie jest najważniejsze, stąd moja decyzja. Postaram się przejąć część obowiązków logistycznych i koordynować działanie zespołu.

Maciej Wilk to doświadczony i cieszący się doskonałą opinią pilot rajdowy, który ma na swoim koncie ponad 100 startów w Pucharze Polski, Platinum RSMP, Mistrzostwach Słowacji oraz w Barbórce Warszawskiej i Memoriale w Wieliczce.

Maciej Wilk: Bardzo doceniam zaufanie jakim mnie obdarzono, wybierając moją kandydaturę na prawy fotel w Mitsubishi Lancerze Platinum Rally Team. Z Michałem znamy się od lat i mam nadzieję, że szybko znajdziemy porozumienie podczas startu w Rzeszowie.  Mamy także zaplanowane wspólne testy i tam z pewnością będziemy mieli okazję dopracować szczegóły i dotrzeć się wzajemnie podczas jazdy. Oczywiście zrobię wszystko co w mojej mocy aby Michał jak najszybciej poczuł się komfortowo w nowej sytuacji.
Tematy w artykule: RSMP Michał Bębenek pilot rajdowy

Podobne wiadomości:

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Fin w rajdowym Hyundaiu

Fin w rajdowym Hyundaiu

Aktualności 2013-11-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.