mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michelin: Sprawdzaj ciśnienie za pomocą elektornicznego czytnika

Michelin: Sprawdzaj ciśnienie za pomocą elektornicznego czytnika

Michelin bezpłatnie upowszechnia swoje patenty związane z technologią RFID, czyli "komunikujących się" opon. Sprawdzanie ciśnienia w oponach ciężarowych i autobusowych będzie teraz bardzo proste.

Michelin: Sprawdzaj ciśnienie za pomocą elektornicznego czytnika
Michelin przeprowadził badania, w których okazało, się, że sprawdzanie ciśnienia oponach w autobusie lub ciężarówce średnio zajmuje 15 minut. Ten czas producent opon chce skrócić dzięki zastosowaniu chipu RFID.

Jak to działa? W oponach ciężarowych lub autobusowych młotowane są chipy RFID, z których czujniki TPMS odczytują temperaturę oraz ciśnienie. To pozwala na stały monitoring najważniejszych czynników, które mogą wpływać na oponę i jej pracę.

Jeśli opony są wyposażone w chipy RFID oraz system zdalnego pomiaru ciśnienia TPMS to wystarczy, że kierowca przejdzie obok pojazdu i za pomocą elektronicznego czytnika zbierze dane i uzyska informacje o stanie opon i ciśnieniu w nich. Michelin bezpłatnie upowszechni tę technologię oraz wszystkie patenty w trosce o poprawę bezpieczeństwa i wprowadzenie międzynarodowego standardu technologii RFID.

„Wierzymy, że najważniejszym czynnikiem wspierającym szersze zastosowanie tej technologii w sektorze transportowym jest stworzenie międzynarodowego standardu. Krok, który wykonaliśmy, powinien nas przybliżyć do osiągnięcia tego celu. Podczas ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie opony Michelin wyposażone w chipy RFID były wykorzystywane w miejskich autobusach, aby poprawić bezpieczeństwo i efektywność operacyjną”  – powiedział Terry Gettys, szef Działu Badań i Rozwoju Michelin.
Tematy w artykule: Michelin Michelin RFID

Podobne wiadomości:

60 proc. kierowców jeździ ze złym ciśnieniem

60 proc. kierowców jeździ ze złym ciśnieniem

Aktualności 2014-11-06

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra wysokich osiągach

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra...

Motogazeta Menu 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando