mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michelin: Sprawdzaj ciśnienie za pomocą elektornicznego czytnika

Michelin: Sprawdzaj ciśnienie za pomocą elektornicznego czytnika

Michelin bezpłatnie upowszechnia swoje patenty związane z technologią RFID, czyli "komunikujących się" opon. Sprawdzanie ciśnienia w oponach ciężarowych i autobusowych będzie teraz bardzo proste.

Michelin: Sprawdzaj ciśnienie za pomocą elektornicznego czytnika
Michelin przeprowadził badania, w których okazało, się, że sprawdzanie ciśnienia oponach w autobusie lub ciężarówce średnio zajmuje 15 minut. Ten czas producent opon chce skrócić dzięki zastosowaniu chipu RFID.

Jak to działa? W oponach ciężarowych lub autobusowych młotowane są chipy RFID, z których czujniki TPMS odczytują temperaturę oraz ciśnienie. To pozwala na stały monitoring najważniejszych czynników, które mogą wpływać na oponę i jej pracę.

Jeśli opony są wyposażone w chipy RFID oraz system zdalnego pomiaru ciśnienia TPMS to wystarczy, że kierowca przejdzie obok pojazdu i za pomocą elektronicznego czytnika zbierze dane i uzyska informacje o stanie opon i ciśnieniu w nich. Michelin bezpłatnie upowszechni tę technologię oraz wszystkie patenty w trosce o poprawę bezpieczeństwa i wprowadzenie międzynarodowego standardu technologii RFID.

„Wierzymy, że najważniejszym czynnikiem wspierającym szersze zastosowanie tej technologii w sektorze transportowym jest stworzenie międzynarodowego standardu. Krok, który wykonaliśmy, powinien nas przybliżyć do osiągnięcia tego celu. Podczas ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie opony Michelin wyposażone w chipy RFID były wykorzystywane w miejskich autobusach, aby poprawić bezpieczeństwo i efektywność operacyjną”  – powiedział Terry Gettys, szef Działu Badań i Rozwoju Michelin.
Tematy w artykule: Michelin Michelin RFID

Podobne wiadomości:

Tych opon nie przebijesz

Tych opon nie przebijesz

Technika 2014-11-20

Letnia opona również na zimę

Letnia opona również na zimę

Technika 2015-03-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.