mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michelin X MultiWay XD ? pierwszy na rynku uniwersalny rozmiar 295/60 R 22.5

Michelin X MultiWay XD ? pierwszy na rynku uniwersalny rozmiar 295/60 R 22.5

Michelin wprowadza na rynek oponę Michelin X MultiWay XD – pierwszą wszechstronna oponę o rozmiarze 295/60 R 22.5 do samochodów ciężarowych na osie napędowe. Dzięki niej, jak deklaruje producent, kierowcy pojazdów o dużej pojemności ładunkowej będą mogli bezpiecznie poruszać się na wszystkich typach nawierzchni i w każdych warunkach atmosferycznych. Opony Michelin X MultiWay XD wejdą na rynek w sierpniu 2009 roku.

„Opona Michelin X MultiWay XD jest optymalnym rozwiązaniem dla firm transportowych, które muszą elastyczne dostosowywać się do zmiennej sytuacji rynkowej. Wszechstronność, bezpieczeństwo oraz trwałość są trzema cechami charakterystycznymi tej opony.” – powiedział Adam Kossakowski, menedżer produktu w Michelin Polska S.A.

Opony do samochodów ciężarowych muszą być wyjątkowo trwałe. Niezależnie od pory roku, pojazdy te muszą radzić sobie na każdej nawierzchni drogi, zarówno na trasach międzynarodowych jak i lokalnych. Jednocześnie firmy transportowe muszą minimalizować czas dostawy i koszty oraz zapewniać jak największe bezpieczeństwo kierowcom. Opona Michelin X MultiWay XD pomaga w osiągnięciu takiego bezpieczeństwa dzięki samoregenerującemu się bieżnikowi, który utrzymuje znakomitą przyczepność nawet gdy jest w dwóch trzecich zużyty. Dzięki tej nadzwyczajnej trwałości spadają też bieżące koszty za każdy przejechany kilometr, a tym samym wzrasta rentowność firmy.

Uniwersalną kombinację cech opony Michelin X MultiWay XD osiągnięto między innymi dzięki zastosowaniu technologii Michelin Durable Technologies. Obejmuje ona wiele przełomowych innowacji, które mogą się jednocześnie pojawiać w ogumieniu lub być indywidualnie dobierane w zależności od potrzeb i oczekiwań Michelin. Samoregenerujący wzór bieżnika Michelin X MultiWay XD jest przykładem innowacji rozwijanych przez Michelin.

W oponie zastosowano też trójwymiarowe lamele klocków bieżnika typu „podwójna fala”. Pofałdowane poziomo i pionowo zwiększają sztywność klocków bieżnika zmniejszając tym samym jego zużycie. Michelin X MultiWay XD jest wszechstronną oponą, którą mogą stosować sektory transportu reprezentujące większość jego typów: drobnica, mega wolumen, chłodnie, cysterny oraz przewozy pojazdów. Opona Michelin X MultiWay XD jest także dostępna w rozmiarach 315/70R22.5 i 315/60R22.5.


Podobne wiadomości:

120. urodziny Michelina!

auto motor i sport 0000-00-00

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test ADAC 2015

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test...

Technika 2015-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.