Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michelin X MultiWay XD ? pierwszy na rynku uniwersalny rozmiar 295/60 R 22.5

Michelin X MultiWay XD ? pierwszy na rynku uniwersalny rozmiar 295/60 R 22.5

Michelin wprowadza na rynek oponę Michelin X MultiWay XD – pierwszą wszechstronna oponę o rozmiarze 295/60 R 22.5 do samochodów ciężarowych na osie napędowe. Dzięki niej, jak deklaruje producent, kierowcy pojazdów o dużej pojemności ładunkowej będą mogli bezpiecznie poruszać się na wszystkich typach nawierzchni i w każdych warunkach atmosferycznych. Opony Michelin X MultiWay XD wejdą na rynek w sierpniu 2009 roku.

„Opona Michelin X MultiWay XD jest optymalnym rozwiązaniem dla firm transportowych, które muszą elastyczne dostosowywać się do zmiennej sytuacji rynkowej. Wszechstronność, bezpieczeństwo oraz trwałość są trzema cechami charakterystycznymi tej opony.” – powiedział Adam Kossakowski, menedżer produktu w Michelin Polska S.A.

Opony do samochodów ciężarowych muszą być wyjątkowo trwałe. Niezależnie od pory roku, pojazdy te muszą radzić sobie na każdej nawierzchni drogi, zarówno na trasach międzynarodowych jak i lokalnych. Jednocześnie firmy transportowe muszą minimalizować czas dostawy i koszty oraz zapewniać jak największe bezpieczeństwo kierowcom. Opona Michelin X MultiWay XD pomaga w osiągnięciu takiego bezpieczeństwa dzięki samoregenerującemu się bieżnikowi, który utrzymuje znakomitą przyczepność nawet gdy jest w dwóch trzecich zużyty. Dzięki tej nadzwyczajnej trwałości spadają też bieżące koszty za każdy przejechany kilometr, a tym samym wzrasta rentowność firmy.

Uniwersalną kombinację cech opony Michelin X MultiWay XD osiągnięto między innymi dzięki zastosowaniu technologii Michelin Durable Technologies. Obejmuje ona wiele przełomowych innowacji, które mogą się jednocześnie pojawiać w ogumieniu lub być indywidualnie dobierane w zależności od potrzeb i oczekiwań Michelin. Samoregenerujący wzór bieżnika Michelin X MultiWay XD jest przykładem innowacji rozwijanych przez Michelin.

W oponie zastosowano też trójwymiarowe lamele klocków bieżnika typu „podwójna fala”. Pofałdowane poziomo i pionowo zwiększają sztywność klocków bieżnika zmniejszając tym samym jego zużycie. Michelin X MultiWay XD jest wszechstronną oponą, którą mogą stosować sektory transportu reprezentujące większość jego typów: drobnica, mega wolumen, chłodnie, cysterny oraz przewozy pojazdów. Opona Michelin X MultiWay XD jest także dostępna w rozmiarach 315/70R22.5 i 315/60R22.5.


Podobne wiadomości:

Zmarł François Michelin

Zmarł François Michelin

Aktualności 2015-04-29

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test ADAC 2015

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test...

Technika 2015-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj