mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michelin: bieżnik na gwarancji

Michelin: bieżnik na gwarancji

Jako pierwsza firma oponiarska, Michelin wprowadza na polski rynek gwarancję bieżnikowania opon segmentu X Works. Opony te charakteryzuje wytrzymałość i mobilność w zastosowaniu drogowym i pozadrogowym.

Michelin: bieżnik na gwarancji
Michelin oferuje bezpłatną wymianę karkasu, jeżeli zostanie on przebity lub zniszczony przez co nie może być poddany bieżnikowaniu. Oferta obejmuje opony Michelin wyprodukowane i kupione w 2010 roku i te, które zostaną oddane do pierwszego bieżnikowania MICHELIN Remix przed końcem 2012 roku.

Opony segmentu X Works (dawniej zwane „Y”) wykorzystywane na placach budowy, w utrudnionym transporcie regionalnym do przewozu surowców lub odpadów są podczas eksploatacji szczególnie narażone na ryzyko uszkodzeń i zniszczenia. Podnosi to znacząco koszty funkcjonowania przedsiębiorstw. Użytkownik może korzystać z Gwarancji Bieżnikowania gdy karkas nie nadaje się do bieżnikowania na skutek uszkodzenia mechanicznego (przebicie, przetarcie), Michelin za darmo wymieni go, a użytkownik otrzyma oponę Michelin Remix płacąc tylko za usługę bieżnikowania.

Oferta Gwarancji Bieżnikowania Michelin daje pewność firmom, że możliwe jest bieżnikowanie opon w 100 proc. przypadków. Rozwiązanie to pozwala lepiej wykorzystać potencjał 4 żyć opon Michelin i obniżyć aż do 36 proc. koszty przejechanego kilometra:

Cztery życia opon Michelin
1. Trwały i niezawodny karkas opony Michelin 
2. W przypadku nowej pogłębionej opony, za 5 proc. ceny nowej opony, użytkownicy otrzymują oponę o wydłużonej o 25 proc. żywotności
3. W przypadku opon MICHELIN Remix, za 50 proc. ceny nowej opony, bieżnikowanie MICHELIN Remix przywraca parametry nowej opony 
4. Opony bieżnikowane MICHELIN Remix nadają się do pogłębiania – za 5 proc. ceny nowej opony ich żywotność zostaje wydłużona aż o 25 proc. 

Podsumowując, cztery etapy życia opon Michelin gwarantują 250 proc. żywotności opony za 160 proc. ceny nowej opony, czyli aż do 36 proc. oszczędności.

- Gwarancja Bieżnikowania Michelin to praktyczne narzędzie zmniejszenie kosztów eksploatacji ogumienia. Fakt, że opony Michelin charakteryzują się wyjątkową jakością i trwałością pozwala nam oferować użytkownikom coraz szerszy wachlarz nowatorskich usług - powiedział Adam Kossakowski, Menedżer ds. Produktu Opony Ciężarowe Michelin Polska S.A. 

Gwarancja bieżnikowania Michelin obejmuje opony:
• MICHELIN 315/80 R 22.5 XZY 2, XDY3
• MICHELIN 385/65 R 22.5 XZY 3

Oferta obejmuje opony Michelin wyprodukowane i kupione w 2010 roku i oddane do pierwszego bieżnikowania MICHELIN Remix przed końcem 2012 roku. Gwarancja Bieżnikowania jest również ważna w odniesieniu do opon zamontowanych w nowych pojazdach ciężarowych stanowiących ich pierwsze wyposażenie. Zagospodarowanie zużytych karkasów zapewnione jest przez Michelin niwelując koszty recyklingu ponoszone przez użytkowników. 

Polska jest czwartym po Francji, Hiszpanii i Niemczech krajem w Europie, w którym Michelin wprowadził gwarancję bieżnikowania.

Podobne wiadomości:

Opona o czterometrowej średnicy

auto motor i sport 0000-00-00

Letnia opona również na zimę

Letnia opona również na zimę

Technika 2015-03-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando