Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michelin inwestuje i zwiększy produkcję

Michelin inwestuje i zwiększy produkcję

Francuski koncern Michelin rozwija swoje inwestycje na Warmii i Mazurach.  Francuzi zapowiedzieli, że do końca 2015 roku zainwestują w strefie co najmniej ponad 81 mln  zł. Celem jest podniesienie produkcji z 38 tysięcy ton opon rocznie (ok. 447 000 sztuk), do poziomu 50 tysięcy ton (ok. 588 000 sztuk) w 2015 roku, co zwiększy wydajność o ponad 30%.

Michelin inwestuje i zwiększy produkcję
Michelin zainstaluje w olsztyńskim zakładzie prototypową maszynę do konfekcjonowania opon. Umożliwi ona rozwinięcie gamy produktów oraz wyższą jakość. Maszyna ma być wykonana w Polsce. Po uruchomieniu i dopracowaniu prototypu planowana jest instalacja 2 następnych maszyn. Michelin rozważa również zlecenie polskim spółkom przygotowanie, adaptację i konstrukcję budynków.

Nowe produkty to opony wykonywane w technologii Ultra Flex gwarantujące wyższą wydajność maszyn rolniczych poprzez większą nośność przy mniejszej degradacji gleby. Przekłada się to na zwiększenie produkcji rolniczej przy zmniejszonych kosztach. Opony będą skierowane w 95% na eksport do krajów Europy Zachodniej oraz Ameryki Północnej.

Michelin Polska jest jednym z największych pracodawców na Warmii i Mazurach, regionie dotkniętym przez wysokie bezrobocie. Spółka zobowiązała się do stworzenia 15 etatów i utrzymania zatrudnienia w zakładzie w Olsztynie na poziomie co najmniej 4.154 pełnych etatów do końca 2015 r. Spółka planuje również podniesienie kwalifikacji pracowników poprzez szkolenia wewnętrzne oraz zagraniczne w innych zakładach Grupy Michelin.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Łada XCode – crossover z Rosji
Łada XCode – crossover z Rosji
Podczas salonu samochodowego w Moskwie widzowie mogli zobaczyć ciekawy koncept, który już niedługo przeobrazi się w wersję produkcyjną. Łada zaprezentowała crossover o nazwie XCode.