mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michelin inwestuje i zwiększy produkcję

Michelin inwestuje i zwiększy produkcję

Francuski koncern Michelin rozwija swoje inwestycje na Warmii i Mazurach.  Francuzi zapowiedzieli, że do końca 2015 roku zainwestują w strefie co najmniej ponad 81 mln  zł. Celem jest podniesienie produkcji z 38 tysięcy ton opon rocznie (ok. 447 000 sztuk), do poziomu 50 tysięcy ton (ok. 588 000 sztuk) w 2015 roku, co zwiększy wydajność o ponad 30%.

Michelin inwestuje i zwiększy produkcję
Michelin zainstaluje w olsztyńskim zakładzie prototypową maszynę do konfekcjonowania opon. Umożliwi ona rozwinięcie gamy produktów oraz wyższą jakość. Maszyna ma być wykonana w Polsce. Po uruchomieniu i dopracowaniu prototypu planowana jest instalacja 2 następnych maszyn. Michelin rozważa również zlecenie polskim spółkom przygotowanie, adaptację i konstrukcję budynków.

Nowe produkty to opony wykonywane w technologii Ultra Flex gwarantujące wyższą wydajność maszyn rolniczych poprzez większą nośność przy mniejszej degradacji gleby. Przekłada się to na zwiększenie produkcji rolniczej przy zmniejszonych kosztach. Opony będą skierowane w 95% na eksport do krajów Europy Zachodniej oraz Ameryki Północnej.

Michelin Polska jest jednym z największych pracodawców na Warmii i Mazurach, regionie dotkniętym przez wysokie bezrobocie. Spółka zobowiązała się do stworzenia 15 etatów i utrzymania zatrudnienia w zakładzie w Olsztynie na poziomie co najmniej 4.154 pełnych etatów do końca 2015 r. Spółka planuje również podniesienie kwalifikacji pracowników poprzez szkolenia wewnętrzne oraz zagraniczne w innych zakładach Grupy Michelin.

Podobne wiadomości:

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra wysokich osiągach

Michelin Pilot Sport 4 S - nowa opona o ultra...

Motogazeta Menu 2017-01-23

Bez zimówek ani rusz

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.