mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michelin inwestuje w Olsztynie

Michelin inwestuje w Olsztynie

Kolejna dobra informacja, jeśli chodzi o zagraniczną inwestycję w branży motoryzacyjnej na terenie Polski. Francuski producent opon rozbuduje fabrykę w Olsztynie i tym samym zwiększy swoją produkcję.

Projekt inwestycji zakłada zwiększenie produkcji opon do samochodów osobowych i dostawczych, produkcji mieszanek gumowych oraz rozwój zaplecza magazynowego. Wartość nakładów inwestycyjnych na najbliższe trzy lata wynosi co najmniej 253 mln Euro. Inwestycja umożliwi też utworzenie 520 nowych miejsc pracy w fabryce. Pierwsze opony zostaną wyprodukowane w 2006 r.

Umowę ramową w sprawie programu inwestycji w fabryce opon w Olsztynie podpisali Jerzy Hausner, Wicepremier oraz Minister Gospodarki i Pracy, oraz Pierre Michallat, prezes zarządu Michelin Polska S.A. Na podstawie umowy prawie 2 mln zł zostanie przyznanych w ramach pomocy publicznej m.in. na szkolenia pracowników.

Polska staje się powoli jednym z europejskich liderów w sektorze produkcji opon. Oprócz Michelin na terytorium naszego państwa ulokowane są także zakłady innych potentatów tej branży, np. Bridgestone czy Goodyear. Pozytywna decyzja inwestycyjna koncernu Michelin jest również odzwierciedleniem atrakcyjności inwestycyjnej Polski.

Fabryka opon w Olsztynie, powstała w 1967 r. i została włączona do Grupy Michelin w 1995 r., produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i rolniczych. W zakładzie wytwarza się też komponenty do produkcji ogumienia (mieszanki gumowe i tkaniny kordowe) oraz formy do wulkanizacji opon. Zakład zatrudnia przeszło 3400 osób.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.