mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michelin przedłuża gwarancję bieżnikowania

Michelin przedłuża gwarancję bieżnikowania

Michelin, jako pierwsza firma oponiarska, w 2010 roku wprowadził na polski rynek gwarancję bieżnikowania opon segmentu X Works. Z uwagi na duże zainteresowanie ofertą, w 2011 roku gwarancja bieżnikowania na opony Michelin z segmentu X Works zostaje przedłużona, czyli obejmuje również opony wyprodukowane w 2011 roku i oddane do bieżnikowania MICHELIN Remix przed 31 grudnia 2013 roku. Nowością 2011 jest wprowadzenie takiej samej usługi w innym segmencie użytkowania, transporcie lokalnym i krajowym, na oponę w rozmiarze 385/65 R 22,5 XTE3.

Michelin przedłuża gwarancję bieżnikowania

Opony segmentu X Works (dawniej zwane „Y”) wykorzystywane na placach budowy, w utrudnionym transporcie regionalnym do przewozu surowców lub odpadów są szczególnie narażone podczas eksploatacji na ryzyko uszkodzeń i zniszczenia. Podnosi to znacząco koszty funkcjonowania przedsiębiorstw. „Zwiększone ryzyko uszkodzeń jest głównym powodem, dla którego użytkownicy powstrzymują się przed zainwestowaniem w dobrej jakości produkt, ponieważ boją się, że zostanie on szybko zniszczony” – komentuje Adam Kossakowski, Menedżer ds. Produktu Opony Ciężarowe Michelin Polska S.A.

W transporcie regionalnym i krajowym można zaobserwować na rynku „banalizację” opon przeznaczonych do przyczep i naczep. O ile opony prowadzące traktowane są przez kierowców pojazdów ciężarowych jako podstawa bezpieczeństwa, a napędowe – gwarant mobilności, o tyle opony naczepowe często traktowane są jako produkt „drugiej kategorii”. Idąc tą myślą, właściciele firm transportowych decydują się na zakup tańszych opo, z uwagi na ich relatywnie częstsze uszkodzenia niż na innych pozycjach. Tym samym tracą możliwość obniżenia kosztów przejechania kilometra na oponie.

Tymczasem, opony naczepowe mogą być pogłębiane i bieżnikowane, a dobrej jakości karkas daje możliwość nawet wielokrotnego bieżnikowania (najpierw MICHELIN Remix, a następnie w technologii „na zimno”). Ponadto z 12 opon zamontowanych w zestawie „ciągnik siodłowy + naczepa” 50 procent stanowią opony naczepowe.

Wysoka jakość opon Michelin umożliwia zaoferowanie dodatkowej usługi – „Gwarancji bieżnikowania”. Użytkownik kupując oponę Michelin dokonuje inwestycji w karkas najwyższej jakości. Gwarancja ta daje mu pewność, że będzie mógł skorzystać ze wszystkich etapów życia opony, a co za tym idzie maksymalnie obniżyć koszty eksploatacji pojazdu w swojej firmie. W przypadku, gdy karkas nie nadaje się do bieżnikowania na skutek uszkodzenia mechanicznego (przebicie, przetarcie), czy też innego powodu, Michelin za darmo wymienia go, a użytkownik otrzymuje oponę MICHELIN Remix, płacąc tylko za samą usługę bieżnikowania. Wystarczy zatem gdy wydarzy się sytuacja awaryjna zareklamować produkt w sieci serwisowej Michelin. Każdy karkas objęty gwarancją automatycznie jest w niej uwzględniany.

Oferta „Gwarancji bieżnikowania” Michelin daje pewność firmom, że możliwe jest bieżnikowanie opon w 100 proc. przypadków. Rozwiązanie to pozwala lepiej wykorzystać potencjał 4 żyć opon Michelin i obniżyć aż do 36 proc. koszty przejechanego kilometra.

Oferta obejmuje opony Michelin wyprodukowane w 2010 roku i oddane do pierwszego bieżnikowania MICHELIN Remix przed końcem 2012 roku oraz wyprodukowane w 2011 roku i oddane do bieżnikowania MICHELIN Remix przed 31 grudnia 2013 roku. Gwarancja bieżnikowania jest również ważna w odniesieniu do opon zamontowanych w nowych pojazdach ciężarowych stanowiących ich pierwsze wyposażenie. Zagospodarowanie zużytych karkasów zapewnione jest przez Michelin niwelując koszty recyklingu ponoszone przez użytkowników.

Polska jest czwartym po Francji, Hiszpanii i Niemczech krajem w Europie, w którym Michelin wprowadził gwarancję bieżnikowania.

Gwarancja bieżnikowania Michelin w 2011 roku obejmuje opony:

W segmencie X Works
· MICHELIN 315/80 R 22.5 XZY 2, XDY3
· MICHELIN 385/65 R 22.5 XZY 3

W transporcie regionalnym i krajowym
· MICHELIN 385/65 R 22,5 XTE3 (NOWOŚĆ!)

Cztery życia opon Michelin:
1. Trwały i niezawodny karkas opony Michelin.
2. pogłębienie nowej opony Michelin, za około 5 proc. ceny nowej opony, użytkownicy otrzymują wydłużenie żywotności o 25 proc.
3. Michelin Remix, za około 50 proc. ceny nowej opony, bieżnikowanie MICHELIN Remix przywraca parametry nowej opony (trwałość, opory toczenia, głębokość bieżnika itp.)
4. MICHELIN Remix nadają się do pogłębiania – za około 5 proc. ceny nowej opony ich żywotność zostaje wydłużona o kolejne 25 proc. 


Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Opony – ekogumy

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.