mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michelin też ogranicza produkcję

Michelin też ogranicza produkcję

Światowy kryzys finansowy coraz wyraźniej odbija się na branży motoryzacyjnej. W wyniku zmniejszającego się popytu firma Michelin Polska, największy polski producent opon postanowił ograniczyć poziom produkcji. Dzięki temu prawdopodobnie uda się utrzymać obecny poziom zatrudnienia.

Michelin też ogranicza produkcję
Pogarszająca się sytuacja na rynkach europejskich dotyka wszystkich. Kolejnym producentem, który zapowiada tymczasowe przerwy w produkcji jest Michelin Polska. W związku ze zmniejszeniem popytu olsztyńskie zakłady będą musiały ograniczyć poziom produkcji. Największy polski producent opon, a zarazem największa firma w województwie warmińsko-mazurskim liczy na to, że dzięki przerwom uda się zachować obecny poziom zatrudnienia w fabryce.
 
Według rzeczniczki Michelin Polska, Ewy Konopki, przerwy mają nastąpić na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku. Firma będzie rotacyjnie wstrzymywać na kilka do kilkunastu dni produkcję na liniach opon do samochodów ciężarowych, osobowych i maszyn rolniczych. Doprowadzi to do zmniejszenia zapasów w magazynach. Potem produkcja ma wrócić do dotychczasowego poziomu. W tym czasie, pracownicy z zatrzymanych linii produkcyjnych będą kierowani na urlopy, szkolenia oraz do prac remontowo-konserwacyjnych.

Jak powiedział Jan Napierała, przewodniczący NSZZ Solidarność w olsztyńskiej firmie, związkowcy obawiają się, że wstrzymanie produkcji może być związane z ograniczeniem zarobków. Zarząd firmy przekazał, że może dojść do stosowania umów o pracę w niepełnym wymiarze godzin.

Aktualnie w olsztyńskich zakładach Michelin Polska pracuje 4 tysiące osób. Obiekt jest jedną z największych fabryk grupy Michelin na świecie.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na...

Polskie drogi 2016-03-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.