mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michelin zadowolony z testów przed Le Mans

Michelin zadowolony z testów przed Le Mans

Michelin wraz ze swoimi partnerami wziął udział w dniu testowym przed tegorocznym 24-godzinnym wyścigiem Le Mans. Celem testów było sprawdzenie najnowszych rodzajów opon przed słynnym francuskim wyścigiem wytrzymałościowym, który odbędzie się 11 i 12 czerwca.

Michelin zadowolony z testów przed Le Mans
Dzień testowy został przywrócony do kalendarza 24-godzinnego wyścigu Le Mans po dwuletniej nieobecności. Tegoroczna sesja pozwoliła na przetestowanie opon podczas przejechania pełnego obwodu toru o łącznej długości 13 629 m. Na tor składają się również drogi otwarte przez resztę roku dla zwykłego ruchu. Ośmiokrotny zwycięzca wyścigu Le Mans, Duńczyk Tom Kristensen wykonał najszybsze okrążenie osiągając czas 3min27,687sek. Podczas dnia testowego siedział za kierownicą nowego Audi R18 TDi/Michelin. Peugeot także pokonał barierę 3m30s dzięki swojemu nowemu 908, za którego kierownicą siedział Sébastien Bourdais, osiągając wynik 3min28.304sek.

„Ten test był szczególnie ważny ponieważ w tegorocznej edycji wyścigu startować będą prototypy najnowszej generacji - podkreślił Serge Grisin, menadżer Michelin ds. wyścigów samochodowych - „Dzisiejsze pojazdy LMP1 (Le Mans Prototype) mają  mniej mocy, a ich aerodynamika i rozłożenie wagi jest inne niż w poprzednich samochodach. W związku z tym nasze opony będą musiały stawić czoło innym wyzwaniom. Naszą odpowiedzią na te zmiany było opracowanie nowej gamy opon o wymiarach 36/71x18, które są większe i mają większą średnicę niż ich poprzedniczki z ubiegłego roku o rozmiarach 33/68x18.

Podczas tegorocznego Le Mans Michelin będzie się ubiegać o czternaste zwycięstwo z rzędu (od 1998 roku),  w kategorii opon.
Tematy w artykule: opony Le Mans Michelin wyścig test

Podobne wiadomości:

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

Aktualności 2015-07-24

Konstrukcja superopon – jak dzieło sztuki

auto motor i sport 0000-00-00

W oponach o najwyższych osiągach zauważamy tylko ich niski profil oraz, czasami, "agresywną" rzeźbę bieżnika. Na przykładzie jednej z najszybszych opon świata pokazujemy szczyty czarnej oponiarskiej techniki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.