mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Michelin zainteresowany rozszerzeniem SSE

Michelin zainteresowany rozszerzeniem SSE

Warmińsko-Mazurska SSE stara się o poszerzenie swojego obszaru m.in. w Wielbarku, Iławie, Pasłęku, Olsztynie i Elblągu. Większa strefa to nowe inwestycje i miejsca pracy w regionie. Na decyzję Ministerstwa Gospodarki czeka m.in. Michelin w Olsztynie.

Michelin zainteresowany rozszerzeniem SSE

Koncern Michelin zainteresowany jest 18 hektarami ziemi leżącej między fabryką przy ul. Leonharda, a Lubelską i Towarową w Olsztynie. Na terenie Warmińsko-mazurskiej SSE koncern ulokował już swoje centrum logistyczne Michelin. Za rok planuje uruchomić produkcję półfabrykatów w nowym zakładzie.

Przypomnijmy, 16 lutego 2005 r. Michelin podpisał umowę z rządem w sprawie programu inwestycji w fabryce opon w Olsztynie. Wartość nakładów inwestycyjnych wynosi 250 mln euro. Projekt zakłada zwiększenie produkcji opon osobowych i dostawczych z szybko rosnących segmentów 4x4 i aut klasy średniej, rozbudowę produkcji półfabrykatów oraz rozbudowę magazynów wyrobów gotowych. Realizacja inwestycji pozwoli na stworzenie ponad 500 nowych miejsc pracy w fabryce.

Czy firma planuje kolejne inwestycje? Jak informuje Ewa Czarnecka, rzecznik prasowy Michelin w Olsztynie "Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem wskazanego terenu, myśląc o rozwoju w przyszłości naszej fabryki. Ma on dla nas ważne znaczenie ze względu na położenie. Na razie jednak nic konkretnego tam nie planujemy".

Obecnie w strefie W-MSSE działają 24 firmy. W większości są to małe i średnie przedsiębiorstwa. Chociaż w gronie inwestorów znajdują się i takie światowe koncerny jak LG w Mławie i Michelin w Olsztynie.

Przeczytaj także:

Motoryzacja inwestuje najchętniej (2006-06-01)

Nowe projekty Michelin (2005-11-15)

10 lat Michelin w Polsce (2005-11-02)

 

 


Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

~OKS 2006-11-12

Niewspomne o wyplacie gdzie srednio zarabia sie 1.500 a wnowo otwieranych magazynach niewiecej niż 500zł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.