mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Międzynarodowe Forum Motoryzacji

Międzynarodowe Forum Motoryzacji

Dnia 19 listopada 2004 r. w Warszawie w Hotelu Sofitel Victoria odbędzie się III Międzynarodowe Forum Motoryzacji. Forum poświęcone będzie w całości problematyce Block Exemption.

Międzynarodowe Forum Motoryzacji

A dokładniej – czy nowy system dystrybucji w Unii Europejskiej spełni nadzieje Strategii Lizbońskiej? Udział w forum wezmą znaczący przedstawiciele ze świata biznesu oraz europejskiej i polskiej motoryzacji.

W krajach dawnej "piętnastki" regulacja, zmieniająca system dystrybucji nowych samochodów, usług oraz części działa od roku, a w Polsce od maja br., z półrocznym okresem przejściowym. W związku z tym pojawiają się pytania jak funkcjonuje nowy system w UE, a jak wśród nowych członków takich jak Polska? Jakie zmiany są korzystne dla rynku, a jakie nie? W którym kierunku będzie rozwijał się polski rynek? Czy po wielkim szumie informacyjnym wszystko powróci do sytuacji przed pierwszym maja, czy może pójdzie w kierunku amerykańskiego rynku motoryzacyjnego?

Są to zagadnienia o bardzo istotnym znaczeniu dla polskich przedsiębiorców związanych z branżą i dlatego odpowiadać na nie będą goście z Europy tacy jak chociażby Jurgen Creutzig z CECRA, a także gość ze Stanów Zjednoczonych Ameryki – Andy Koblenz z NADA. Dodatkowo w Forum wezmą udział osobistości polskiej motoryzacji – Przemysław Rajewski ZM SOIS, Roman Kantorski PIM, Marek Konieczny PIM. Odbiorcami Forum będą przedstawiciele firm związanych z sektorem samochodowym, czyli importerów, dealerów, serwisów, dystrybutorów części, towarzystw ubezpieczeniowych, banków, funduszów leasingowych etc. Spodziewamy się, że udział w tym spotkani weźmie około 300 uczestników.

Gospodarzem Forum jest Polska Izba Motoryzacji, która jest organizacją stawiającą sobie za cel wspieranie przedsiębiorców motoryzacyjnych i rynku konsumenckiego. Pomaga im przekazując wiedzę o prawie unijnym, ułatwiając w nawiązywanie kontaktów handlowych oraz w pozyskiwanie środków pomocowych. Tegoroczne Forum łączy się z obchodami 10-lecia istnienia Polskiej Izby Motoryzacji, co dodatkowo świadczy o wyjątkowym charakterze tego spotkania.

"Naszym zdaniem – informuje Roman Kantorski Prezes Polskiej Izby Motoryzacji – spotkanie tego typu jest bardzo potrzebne naszym przedsiębiorcom. W dobie tak dużych przemian dotyczących motoryzacji potrzebna jest rzetelna informacja na temat rynku objętego od dłuższego czasu całkowitą liberalizacją, a takim jest z całą pewnością rynek amerykański. Osoby powiązane z branżą powinny wiedzieć, ze samo GVO nie stwarza dla nich żadnego zagrożenia. Zagrożeniem mogą być złe interpretacje tych przepisów."

Zobacz więcej informacji o Forum

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.