mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu Zbiorowego - TRANSEXPO 2008

Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu Zbiorowego - TRANSEXPO 2008

176 wystawców z 14 państw, 8 krajowych premier, międzynarodowe spotkania i konferencje. TRANSEXPO – jedne z najważniejszych targów tej branży w Europie rozpoczęły się 8 października w Kielcach.

Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu Zbiorowego - TRANSEXPO 2008
Pojazdy transportu miejskiego, podmiejskiego i międzymiastowego. Auta turystyczne, specjalistyczne i gospodarcze. Części zamienne oraz elementy wyposażenia tych pojazdów. To tylko niewielka część tego, co zobaczyć można na kieleckiej wystawie - Międzynarodowych Targach Lokalnego Transportu Zbiorowego.

W tym roku czołowe firmy z branży zaprezentują pojazdy nowej generacji, gwarantujące najwyższy standard, komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów. To z pewnością największa tego typu impreza w Polsce i w tej części Europy. Swoje stoiska w Kielcach mają firmy z Niemiec, Francji,
Hiszpanii, Belgii, Chin, Włoch, Holandii, Białorusi, Czech, Węgier, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Polski. W halach Targów Kielce zobaczyć można pojazdy, wyposażenie i infrastrukturę związana z przewozem
pasażerów. Co roku bowiem podczas Międzynarodowych Targów Lokalnego Transportu Zbiorowego TRANSEXPO prezentowane są najnowocześniejsze pojazdy i rozwiązania, ale także te, które pozwalają zaoszczędzić np. zużycie paliwa, poprawiają bezpieczeństwo i co ostatnimi czasy bardzo ważne - nie przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

W tym roku na wystawie pojawiły się między innymi: na stoisku Autosanu zobaczyć można było międzymiastowego minibusa na bazie Mercedesa Sprintera, Wetlinę w odmianach: turystycznej i miejskiej, jak również 8,5-metrowy autobus miejski Suncity. Firma EvoBus Polska zaprezentowała najnowszej generacji autokar Mercedes-Benz Travego – który swoją światową premierę miał na wrześniowej wystawie IAA w Hanowerze. Nowa generacja autobusu Mercedes-Benz Travego ma automatyczną skrzynią biegów PowerShift, a także wbudowany systemem Front Collision Guard zabezpieczający przednią cześć autobusu przed skutkami czołowych kolizji oraz Active Brake Assist – aktywny systemem hamowania informujący i wyhamowujący autobus w przypadku ryzyka najechania na tył poruszającego się przed nim pojazdu.

SOR – czeski producent pokazał w Kielcach pełne spectrum swojej oferty. Dużym wydarzeniem była premiera niskopodłogowego modelu SOR NB 12, który przeszedł na początku roku ostatnie poprawki stylistyczne i obecnie jest już gotowy do produkcji seryjnej. Towarzyszył mu model C12 przystosowany do obsługi linii podmiejskich.
Kapena-Irisbus pokazała w tym roku trzy autobusy. Najbardziej znany z nich w Polsce to niskowejściowy Irisbus Crossway LE, który obsługuje linie miejskie w Jarocinie. Natomiast nowością w ofercie słupskiej firmy jest międzymiastowy model Irisbus Proway, który swój debiut miał na czerwcowych targach AUTOTEC 2008  w Brnie. Na stoisku pojawił się także produkt flagowy - Irisbus Domino HD.

Scania w tym roku jeszcze mocniej promuje etanol, jako ekologiczne paliwo dla miejskich autobusów w
Polsce, oprócz etanowego OmniCity – bohatera ostatnich testów w Polsce –można było zobaczyć także model OmniCity z ostatniej dostawy dla PKS Grodzisk Mazowiecki. Scania pokazała oczywiście doskonale znane w Polsce autobusy turystyczne. Swój okręt flagowy - Scania-Irizar PB oraz Scania-Irizar New Centry.
Natomiast Solaris, nasz kolejny krajowy producent autobusów, zaprezentował trzy pojazdy. Największe
zainteresowanie wzbudził wśród zwiedzających zwiastun kolejnej generacji Urbino - Solaris Urbino 12,
nazwany roboczo „New Edition”,
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Solaris Scania targi motoryzacyjne

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.