mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Miejski elektryk

Miejski elektryk

Kompaktowy, dwuosobowy samochód elektryczny sprzedawany do tej pory we Włoszech trafi w niedługim czasie na rynek brytyjski. Pojazd o wdzięcznej nazwie Maranello4 produkowany jest przez EFFIDI Automotive Group.

Miejski elektryk

Samochód ten mierzy zaledwie 270 cm długości, wymiar idealny dla podróżowania po mieście. Jego nadwozie zbudowano z nierdzewnej stali, a niezależne zawieszenie pozwala się mu utrzymać na drodze. Producent twierdzi, że zmieszczą się w nim dwie dorosłe osoby o wyższym niż przeciętnym wzroście. Powierzchnia bagażowa pod maską samochodu ma również zaskakiwać rozmiarem. Prędkość wprawdzie nie powala, bo jest to tylko niecałe 50 km/h. Przy pełnym naładowaniu akumulatorów zasięg samochodu wynosi 75 km, które powinno w zupełności wystarczyć do podróżowania po mieście nawet takim jak Londyn. Samochód bezproblemowo spełnia wszystkie normy emisji spalin, dlatego, że nie wydala on żadnych spalin.
 
Po złożeniu zamówienia na samochód, czas oczekiwania wynosi od sześciu do ośmiu tygodni  na kontynencie europejskim, oznajmia dyrektor zarządzający firmy Sakura, Dan Hornby. Dodaje on, że partnerzy EFFIDI pracują nad zwiększeniem produkcji, więc jest szansa, że do końca roku nikt nie będzie musiał czekać dłużej niż cztery tygodnie. Zanim jednak to nastąpi, producent zamierza zaskoczyć rynek hybrydowo-wysokoprężną wersją auta, pozwalającą na jazdę z szybkością 80 km/h oraz posiadającą zasięg 400 kilometrów.
 
Czytaj także:
 
Azjatyckie mini (2006-05-09)

Colt CZC już w produkcji (2006-04-26)

Tematy w artykule: Sakura Maranello4

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Niemiecki producent zapowiada powrót do stosowanego kiedyś oznaczenia GSi na usportowionych wersjach modeli. Pierwszym samochodem z tej serii jest nowy Opel Insignia, który zadebiutuje podczas salonu we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech