mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Miękoś: Cel - podium

Miękoś: Cel - podium

Kierowcy rywalizujący w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski wracają do zmagań po wakacyjnej przerwie. Jest wśród nich reprezentant zespołu Forch Racing Mariusz Miękoś, który wraz ze Stefanem Bilińskim wystartuje już najbliższy weekend w IV rundzie zmagań Endurance. Zawody odbędą się na torze Slovakiaring pod Bratysławą.

Miękoś: Cel - podium
W ramach wyścigowego weekendu na słowackim obiekcie rozegrane zostaną także kolejne rundy Mistrzostw Europy Strefy Centralnej, Mistrzostw Słowacji, Czech, oraz FIA GT3, co gwarantuje ogromne emocje i możliwość podziwiania zawodów naprawdę wysokiej rangi.

Dla Mariusza Miękosia Slovakiaring nie jest nowym i nieznanym torem, bowiem zawodnik startował na nim w roku ubiegłym. Inaczej jest ze zmiennikiem Miękosia -  Stefanem Bilińskim, który w najbliższy weekend zaliczy swój debiut na tym powstałym rok temu obiekcie. W związku z tym kierowca z Kostrzyna nad Odrą będzie starał się maksymalnie wykorzystać treningi przed głównym wyścigiem i jak najlepiej opanować niełatwą konfigurację toru.
Slovakiaring to kompleks wyścigowy pod Bratysławą, który oddano do użytku dopiero w zeszłym roku. Jest to nowoczesny obiekt, z kilkoma możliwościami konfiguracji toru. Ta na której przyjdzie rywalizować zawodnikom podczas tego weekendu nie zalicza się do z najłatwiejszych. Ze względu na krótką jeszcze historię swojego istnienia, nie wszyscy kierowcy mieli okazję poznać ten tor, co dodatkowo potęguje emocje związane ze śledzeniem wyścigowej rywalizacji. Ponadto właściciele obiektu wciąż go rozbudowują i poprawiają jego infrastrukturę.

Mariusz Miękoś i Stefan Biliński z Forch Racing w punktacji sponsorskiej plasują się na drugiej pozycji ze stratą zaledwie trzech punktów do liderów – zespołu ARC Bratysława i ogromną trzydziestopunktową przewagą nad trzecim w klasyfikacji NoStress Motorsport. Z kolei w indywidualnej klasyfikacji Miękoś i Biliński zajmują ex aequo trzecie miejsce.

Załoga Miękoś/Biliński zyskała w ostatnim czasie nowych rywali: są nimi Bartosz Opioła i Paweł Kowalski, którzy na Slovakiaring wystartują w barwach Forch Racing za kierownicą bardzo szybkiego Ferrari 430.

Główny wyścig Endurance rozpocznie się w sobotę o godz. 16.15. Poprzedzi go pierwszy wyścig weekendu w cyklu FIA GT3.

Mariusz Miękoś: – Miałem ostatnio trochę komplikacji rodzinnych, które spowodowały, że nie mogłem w pełni skupić się na rywalizacji sportowej. Teraz już po udanej operacji barku mojego syna Mateusza, wszystkie moje myśli koncentrują się znów na naszych zmaganiach. Slovakiaring to bardzo specyficzny tor, ze słynnymi już „hopkami”. W szczególności ta druga w kolejności „hopka” dla Porsche posiada tylko jeden punkt hamowania po lądowaniu. Porsche odrywa się tam od ziemi, co na pewno robi wrażenie. Wielu przeciwników jedzie w tym miejscu bardziej zachowawczo, delikatnie hamując przed wzniesieniem. Zdecydowanie można tam „urwać” parę dziesiętnych. W zeszłym roku startowałem na Slovakiaring z Teodorem Myszkowskim. Jeździłem tam na treningach, więc znam ten obiekt i jedną rzecz na pewno można o nim powiedzieć: jest inny niż wszystkie, z innym „rytmem” jazdy. To taki trochę obiekt na odwagę. Zawody niewątpliwie będą ciekawe. W ich ramach odbędzie się wyścig FIA GT3, co dodatkowo podniesie ich rangę. Mam nadzieję, że uda mi się wraz ze Stefanem kontynuować naszą dobrą passę i zająć miejsce na podium. Mamy jednak w zespole nowego-starego rywala: Paweł Kowalski nabył Ferrari i będzie jechał razem z Bartkiem Opiołą. Na treningach uzyskują już bardzo dobre czasy, więc na pewno będą stanowić sporą konkurencję.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche wyscigi Mariusz Miękoś

Podobne wiadomości:

Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring

Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na...

Aktualności 2017-10-02

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando