mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Miesiące otwarte zamiast dni

Miesiące otwarte zamiast dni

Dni otwarte – sposób stosowany przez dealerów na przyciągnięcie klientów – traci na znaczeniu. Coraz popularniejsze stają się za to specjalne akcje serwisowe, trwające nawet miesiąc.

Miesiące otwarte zamiast dni
– Od około trzech lat obserwowaliśmy spadek popularności tego typu weekendowych akcji – mówi Ireneusz Rychliński, szef posprzedaży w „Dixi-Car”, raszyńskim dilerze Opla. W te specjalnie wyznaczone trzy dni odwiedzało nas niewiele więcej klientów niż na co dzień. Tymczasem akcja reklamowa związana z dniami kosztowała sporo.

Zamiast dni otwartych rośnie popularność specjalnych wiosennych akcji serwisowych trwających miesiąc lub dwa. Celów tego typu akcji jest kilka: zwiększenie sprzedaży części zużywających się szybko zimą, np. elementów zawieszenia czy piór wycieraczek; namówienie klientów na zakup akcesoriów przydatnych w czasie urlopowych wyjazdów, jak bagażniki dachowe, czy wreszcie przyciągnięcie kierowców, którzy nie korzystają z usług autoryzowanych punktów sprzedaży. – Kierowcom starszych Opli polecamy w tym roku komplety oryginalnych welurowych dywaników za kilkadziesiąt złotych – mówi Błażej Śliwiński, szef działu części Dixi-Car w Raszynie.

O ile jeszcze kilka lat temu klienci byli skłonni poświęcić dużo, aby zapisać się na darmowy przegląd do serwisu w czasie dni otwartych, o tyle dziś tego typu oferty działają słabiej. I nic dziwnego – samochód wymaga serwisu wtedy, gdy rzeczywiście coś mu dolega. Coraz mniej klientów jest skłonnych odwiedzać serwis tylko dlatego, że zostały w nim ogłoszone dni otwarte. Ale w zamian dealerzy obserwują coraz więcej chętnych na wysokiej jakości, oryginalne akcesoria.
Tematy w artykule: akcja serwisowa

Podobne wiadomości:

Bentley – zapłon niekontrolowany

auto motor i sport 0000-00-00

Takata wymieni 40 mln poduszek

Takata wymieni 40 mln poduszek

Aktualności 2016-05-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.