mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Miliard dolarów dla Ssangyonga

Miliard dolarów dla Ssangyonga

Największa chińska firma motoryzacyjna SAIC, będąca właścicielem koreańskiej marki Ssangyong, przekazała miliard dolarów na jej rozwój.

Pieniądze otrzymane w ramach dofinansowania zostaną zainwestowane w badania i rozwój nowych modeli. To pierwsze, ale najprawdopodobniej nie ostatnie przejęcie przez chiński koncern samochodowy zagranicznej marki, które ma pomóc w ekspansji chińskich aut poza granicami kraju. Do tej pory Koreańczycy, a zwłaszcza związki zawodowe, były zdania, iż SAIC zakupiło firmę Ssangyong tylko po to, aby móc wykorzystać technologię do produkcji własnych aut. Miliard dolarów z pewnością powinien świadczyć, iż chińskiemu inwestorowi zależy także na sukcesie marki Ssangyong.
 
Południowokoreańska marka, która na europejskim rynku obecna jest jeszcze stosunkowo krótko, w przyszłym roku zadebiutuje z kolejnym modelem. Ssangyong Kyron będzie rywalizował z takimi modelami jak Land Rover Freelander czy Toyota RAV4.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ssangyong
Tematy w artykule: Ssangyong

Podobne wiadomości:

Ssangyong Korando Sport zmienia nazwę

Ssangyong Korando Sport zmienia nazwę

Aktualności 2016-10-14

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego luksusowego SUV-a

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego...

Premiery 2016-09-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ferrari Erica Claptona na sprzedaż
Ferrari Erica Claptona na sprzedaż
Eric Clapton znany i ceniony kolekcjoner Ferrari. Do tego stopnia, że firma stworzyła dla niego jedyny na świecie egzemplarz SP12 EPC. Jednak tym razem na aukcję trafia jedna z ikon motoryzacji – model F40, który przez kilka lat należał do muzyka.