mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Miliard dolarów dla Ssangyonga

Miliard dolarów dla Ssangyonga

Największa chińska firma motoryzacyjna SAIC, będąca właścicielem koreańskiej marki Ssangyong, przekazała miliard dolarów na jej rozwój.

Pieniądze otrzymane w ramach dofinansowania zostaną zainwestowane w badania i rozwój nowych modeli. To pierwsze, ale najprawdopodobniej nie ostatnie przejęcie przez chiński koncern samochodowy zagranicznej marki, które ma pomóc w ekspansji chińskich aut poza granicami kraju. Do tej pory Koreańczycy, a zwłaszcza związki zawodowe, były zdania, iż SAIC zakupiło firmę Ssangyong tylko po to, aby móc wykorzystać technologię do produkcji własnych aut. Miliard dolarów z pewnością powinien świadczyć, iż chińskiemu inwestorowi zależy także na sukcesie marki Ssangyong.
 
Południowokoreańska marka, która na europejskim rynku obecna jest jeszcze stosunkowo krótko, w przyszłym roku zadebiutuje z kolejnym modelem. Ssangyong Kyron będzie rywalizował z takimi modelami jak Land Rover Freelander czy Toyota RAV4.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ssangyong
Tematy w artykule: Ssangyong

Podobne wiadomości:

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego luksusowego SUV-a

SsangYong LIV-2 SUV - zapowiedź nowego...

Premiery 2016-09-29

SsangYong planuje elektryczny model

SsangYong planuje elektryczny model

Aktualności 2016-05-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross