mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Miliard dolarów dla Ssangyonga

Miliard dolarów dla Ssangyonga

Największa chińska firma motoryzacyjna SAIC, będąca właścicielem koreańskiej marki Ssangyong, przekazała miliard dolarów na jej rozwój.

Pieniądze otrzymane w ramach dofinansowania zostaną zainwestowane w badania i rozwój nowych modeli. To pierwsze, ale najprawdopodobniej nie ostatnie przejęcie przez chiński koncern samochodowy zagranicznej marki, które ma pomóc w ekspansji chińskich aut poza granicami kraju. Do tej pory Koreańczycy, a zwłaszcza związki zawodowe, były zdania, iż SAIC zakupiło firmę Ssangyong tylko po to, aby móc wykorzystać technologię do produkcji własnych aut. Miliard dolarów z pewnością powinien świadczyć, iż chińskiemu inwestorowi zależy także na sukcesie marki Ssangyong.
 
Południowokoreańska marka, która na europejskim rynku obecna jest jeszcze stosunkowo krótko, w przyszłym roku zadebiutuje z kolejnym modelem. Ssangyong Kyron będzie rywalizował z takimi modelami jak Land Rover Freelander czy Toyota RAV4.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ssangyong
Tematy w artykule: Ssangyong

Podobne wiadomości:

SsangYong chce zaatakować segment premium

SsangYong chce zaatakować segment premium

Aktualności 2016-09-12

Nowy SUV Ssangyonga w Genewie

Nowy SUV Ssangyonga w Genewie

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.