mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Miliard wtryskiwaczy

Miliard wtryskiwaczy

W październiku z taśm produkcyjnych zszedł miliardowy wtryskiwacz Boscha do silników benzynowych. Z wysokimi udziałami rynkowymi w tym segmencie Bosch jest liderem światowego rynku.

Miliard wtryskiwaczy
Aby utrzymać tę pozycję, firma pracuje nad dalszą optymalizacją wtryskiwaczy. W 2001 roku przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek wtryskiwacz EV 14 dla systemów wtrysku pośredniego, który w porównaniu do poprzedniej generacji produktów lepiej rozpyla paliwo dzięki zastosowaniu zoptymalizowanej tarczki z otworami. Można w ten sposób zmniejszyć emisję węglowodorów nawet o 15%. W 2005 roku Bosch zaprezentuje kolejną generację wtryskiwaczy dla ekologicznych i ekonomicznych systemów gazowych. W porównaniu do konwencjonalnych napędów benzynowych silniki zasilane sprężonym gazem ziemnym CNG (Compressed Natural Gas) zapewniają niższą nawet o 30% emisję dwutlenku węgla.

W systemach wtrysku bezpośredniego benzyny DI-Motronic Boscha stosuje się wtryskiwacze wysokociśnieniowe, które wtryskują paliwo w dowolnie wybranym momencie bezpośrednio do komory spalania silnika. Obecnie koncern opracowuje system DI-Motronic wykorzystujący spalanie prowadzone strumieniem. Systemy wtrysku bezpośredniego benzyny ze spalaniem prowadzonym strumieniem obniżają zużycie paliwa nawet o 15% w porównaniu do systemów wtrysku pośredniego. Zaprojektowane specjalnie dla potrzeb nowego systemu szybkie wtryskiwacze piezoelektryczne będą gotowe do produkcji seryjnej prawdopodobnie w 2005 roku. Równocześnie firma pracuje nad wielopunktowymi elektromagnetycznymi wtryskiwaczami wysokociśnieniowymi, które będzie można stosować uniwersalnie we wszystkich systemach wtrysku benzyny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman