mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Miliardowa inwestycja w Meksyku

Miliardowa inwestycja w Meksyku

Jeszcze w tym roku DaimlerChrysler planuje rozpoczęcie inwestycji o wartości miliarda dolarów na obszarze zespołu zakładów produkcyjnych Toluca Assembly Plant w Meksyku.

Celem tej inwestycji jest modernizacja urządzeń i wymiana oprzyrządowania, utworzenie dwóch tzw. parków przemysłowych dla poddostawców oraz wdrożenie niezbędnych usprawnień w procesach operacyjnych. Jednym z efektów zmian będzie także możliwość elastycznego wytwarzania modeli pochodnych na wspólnej linii produkcyjnej.

W ramach modernizacji Toluca Assembly Plant powstanie nowy zakład produkcji nadwozi. Nowe systemy zdolne będą do wymiany oprzyrządowania w czasie cyklu pracy, podnosząc w ten sposób elastyczność procesów wytwarzania i pozwalając lepiej dostosować asortyment produkcji do zapotrzebowania.

Parki przemysłowe dostawców dostarczać będą takie komponenty jak podsufitki, deski rozdzielcze, moduły czołowe oraz zawieszenia przednie i tylne. Lokalizacja tych parków w pobliżu zakładu zapewni dostawy podzespołów na linie produkcyjne w systemie "just-in-time".

Ogłoszenie o kontynuowaniu inwestycji zbiegło się z uroczystością wyprodukowania przez Toluca Assembly Plant milionowego samochodu Chrysler PT Cruiser. Wszedł on do sprzedaży w marcu 2000 roku a obecnie jest dostępny na rynkach całego świata w wersjach sedan i cabrio (convertible), powstających w Toluca.

"Produkcja miliona samochodów PT Cruiser jest wynikiem stałego wzrostu wydajności produkcji i usilnym działaniom na rzecz poprawy jej jakości, dzięki czemu nasz zakład należy do najlepszych wśród fabryk DaimlerChryslera pod tym względem" – powiedział wiceprezes DaimlerChrysler de Mexico Gutierrez.

Czytaj także:
Nowy wygląd i więcej mocy PT Cruisera (2005-09-15)

Piąte urodziny PT Cruisera (2005-08-16)


Podobne wiadomości:

Duża akcja serwisowa dla aut marki Dodge, Chrysler oraz Jeep

Duża akcja serwisowa dla aut marki Dodge,...

Aktualności 2015-07-07

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.