mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Miliardowa inwestycja w Meksyku

Miliardowa inwestycja w Meksyku

Jeszcze w tym roku DaimlerChrysler planuje rozpoczęcie inwestycji o wartości miliarda dolarów na obszarze zespołu zakładów produkcyjnych Toluca Assembly Plant w Meksyku.

Celem tej inwestycji jest modernizacja urządzeń i wymiana oprzyrządowania, utworzenie dwóch tzw. parków przemysłowych dla poddostawców oraz wdrożenie niezbędnych usprawnień w procesach operacyjnych. Jednym z efektów zmian będzie także możliwość elastycznego wytwarzania modeli pochodnych na wspólnej linii produkcyjnej.

W ramach modernizacji Toluca Assembly Plant powstanie nowy zakład produkcji nadwozi. Nowe systemy zdolne będą do wymiany oprzyrządowania w czasie cyklu pracy, podnosząc w ten sposób elastyczność procesów wytwarzania i pozwalając lepiej dostosować asortyment produkcji do zapotrzebowania.

Parki przemysłowe dostawców dostarczać będą takie komponenty jak podsufitki, deski rozdzielcze, moduły czołowe oraz zawieszenia przednie i tylne. Lokalizacja tych parków w pobliżu zakładu zapewni dostawy podzespołów na linie produkcyjne w systemie "just-in-time".

Ogłoszenie o kontynuowaniu inwestycji zbiegło się z uroczystością wyprodukowania przez Toluca Assembly Plant milionowego samochodu Chrysler PT Cruiser. Wszedł on do sprzedaży w marcu 2000 roku a obecnie jest dostępny na rynkach całego świata w wersjach sedan i cabrio (convertible), powstających w Toluca.

"Produkcja miliona samochodów PT Cruiser jest wynikiem stałego wzrostu wydajności produkcji i usilnym działaniom na rzecz poprawy jej jakości, dzięki czemu nasz zakład należy do najlepszych wśród fabryk DaimlerChryslera pod tym względem" – powiedział wiceprezes DaimlerChrysler de Mexico Gutierrez.

Czytaj także:
Nowy wygląd i więcej mocy PT Cruisera (2005-09-15)

Piąte urodziny PT Cruisera (2005-08-16)


Podobne wiadomości:

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach w Detroit

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach...

Premiery 2016-01-11

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.