mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milion Dusterów

Milion Dusterów

Produkowany od czterech lat Duster, oferowany zarówno pod marką Dacia, jak i Renault, może pochwalić się już przekroczeniem granicy miliona wyprodukowanych egzemplarzy.

Milion Dusterów
Duster odniósł niebywały sukces, stając się w krótkim czasie najlepiej sprzedającym się modelem w całej grupie Renault. Jest oferowany w ponad 100 krajach pod dwiema markami. Jako Dacia w Europie i w basenie Morza Śródziemnego i jako Renault w Rosji oraz na innych kontynentach, odnosząc sukces głównie w Brazylii oraz w Indiach.

Jak dotąd najwięcej Dusterów nabyli mieszkańcy Rosji (151.633 szt.), nieco tylko gorszą sprzedaż zanotowano we Francji (145.612). Następna w rankingu jest Brazylia ze sprzedażą na poziomie 117.303 egzemplarz, a kolejne miejsca zajmują Indie (85.974) oraz Niemcy (70.159).

W Polsce do końca marca br. sprzedaż Dacii Duster wyniosła łącznie 16.830 egzemplarzy. Najlepszy wynik, jak dotąd, odnotowano w 2012 roku, kiedy to zamówiono w sumie 5.876 Dusterów.

Duster jest obecnie wytwarzany w pięciu fabrykach - w Pitesti w Rumunii, skąd trafia na rynki europejskie, do Turcji oraz do krajów Maghrebu, Bliskiego Wschodu oraz innych państw afrykańskich. Z fabryki w Kurytybie (Brazylia), gdzie powstał właśnie milionowy egzemplarz Dustera, model ten trafia do Brazylii oraz Argetyny, zaś z Envigado (Kolumbia) na pozostałe rynki południowoamerykańskie. Auta na rynek rosyjski produkowane są w moskiewskiej fabryce Renault, zaś w Cennaju (Indie) postają Dustery przeznaczone głównie do Indii, ale również do niektórych krajów azjatyckich oraz europejskich państw z ruchem lewostronnym (Wlk. Brytania, Malta, Cypr).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Duster
Dacia Duster
Cena podstawowa już od: 39 900 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Premiery 2017-09-14

Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze zdjęcia!

Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze...

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.