mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milion Dusterów

Milion Dusterów

Produkowany od czterech lat Duster, oferowany zarówno pod marką Dacia, jak i Renault, może pochwalić się już przekroczeniem granicy miliona wyprodukowanych egzemplarzy.

Milion Dusterów
Duster odniósł niebywały sukces, stając się w krótkim czasie najlepiej sprzedającym się modelem w całej grupie Renault. Jest oferowany w ponad 100 krajach pod dwiema markami. Jako Dacia w Europie i w basenie Morza Śródziemnego i jako Renault w Rosji oraz na innych kontynentach, odnosząc sukces głównie w Brazylii oraz w Indiach.

Jak dotąd najwięcej Dusterów nabyli mieszkańcy Rosji (151.633 szt.), nieco tylko gorszą sprzedaż zanotowano we Francji (145.612). Następna w rankingu jest Brazylia ze sprzedażą na poziomie 117.303 egzemplarz, a kolejne miejsca zajmują Indie (85.974) oraz Niemcy (70.159).

W Polsce do końca marca br. sprzedaż Dacii Duster wyniosła łącznie 16.830 egzemplarzy. Najlepszy wynik, jak dotąd, odnotowano w 2012 roku, kiedy to zamówiono w sumie 5.876 Dusterów.

Duster jest obecnie wytwarzany w pięciu fabrykach - w Pitesti w Rumunii, skąd trafia na rynki europejskie, do Turcji oraz do krajów Maghrebu, Bliskiego Wschodu oraz innych państw afrykańskich. Z fabryki w Kurytybie (Brazylia), gdzie powstał właśnie milionowy egzemplarz Dustera, model ten trafia do Brazylii oraz Argetyny, zaś z Envigado (Kolumbia) na pozostałe rynki południowoamerykańskie. Auta na rynek rosyjski produkowane są w moskiewskiej fabryce Renault, zaś w Cennaju (Indie) postają Dustery przeznaczone głównie do Indii, ale również do niektórych krajów azjatyckich oraz europejskich państw z ruchem lewostronnym (Wlk. Brytania, Malta, Cypr).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Duster
Dacia Duster
Cena podstawowa już od: 39 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Premiery 2017-09-14

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando