mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milion Loganów

Milion Loganów

Kiedy w 2004 roku debiutowała Dacia Logan, mało kto spodziewał się tak dużego sukcesu. Tymczasem w ciągu czterech lat obecności na rynku sprzedano już milion egzemplarzy tego modelu.

Milion Loganów
W momencie projektowania i wprowadzania do sprzedaży Logan miał być autem przeznaczonym dla krajów rozwijających się, głównie ze wschodniej Europy, ale i z północnej Afryki czy Bliskiego Wschodu. Nie minął jednak rok od pojawienia się na rynku (we wrześniu 2004 w Rumunii, od października na innych rynkach środkowo-wschodniej Europy), kiedy w czerwcu 2005 Dacia Logan pojawiła się w krajach zachodniej Europy. Okazało się, że również i w tej bogatszej części Starego Kontynentu jest zapotrzebowanie na auta typu low-cost. Tropem Dacii poszli lub w niedługim czasie pójdą i inni producenci, którzy także chcieliby zawojować rynki swoimi tańszymi modelami.

Wracając jednak do Logana, w 2006 roku (a od 2007 w całej Europie) gama modelu powiększyła się o wersję MCV, a w 2007 o wersję dostawczą Van. W tym roku, w lutym zadebiutował (Rumunia i Bułgaria) Logan pickup, zaś latem do sprzedaży trafi Sandero (hatchback na bazie Logana).

Łącznie Dacia Logan oferowana jest w 59 krajach (35% sprzedaży poza Europą). Największym zagranicznym rynkiem zbytu jest obecnie Rosja, gdzie sprzedano już ok. 150 tys. egzemplarzy tego modelu. W Polsce sprzedaż Logana do końca kwietnia wyniosła niecałe 7 tys. sztuk.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Logan
Dacia Logan
Cena podstawowa już od: 29 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Dacia Logan Wszystko o Dacia
Tematy w artykule: Dacia Dacia Logan

Podobne wiadomości:

Lepsza połowa!

auto motor i sport 0000-00-00

Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze zdjęcia!

Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze...

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny powrót z wakacji
Bezpieczny powrót z wakacji
Ostatnie dni wakacji to okres wzmożonego ruchu na drogach. Powroty z dalekich urlopowych wyjazdów i weekendowych eskapad wiążą się z dużym ryzykiem wypadku wskutek zmęczenia, ale i stresu spowodowanego korkami czy nawet wizją powrotu do pracy. Eksperci radzą, jak bezpiecznie wrócić do domu.