mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milion Loganów

Milion Loganów

Kiedy w 2004 roku debiutowała Dacia Logan, mało kto spodziewał się tak dużego sukcesu. Tymczasem w ciągu czterech lat obecności na rynku sprzedano już milion egzemplarzy tego modelu.

Milion Loganów
W momencie projektowania i wprowadzania do sprzedaży Logan miał być autem przeznaczonym dla krajów rozwijających się, głównie ze wschodniej Europy, ale i z północnej Afryki czy Bliskiego Wschodu. Nie minął jednak rok od pojawienia się na rynku (we wrześniu 2004 w Rumunii, od października na innych rynkach środkowo-wschodniej Europy), kiedy w czerwcu 2005 Dacia Logan pojawiła się w krajach zachodniej Europy. Okazało się, że również i w tej bogatszej części Starego Kontynentu jest zapotrzebowanie na auta typu low-cost. Tropem Dacii poszli lub w niedługim czasie pójdą i inni producenci, którzy także chcieliby zawojować rynki swoimi tańszymi modelami.

Wracając jednak do Logana, w 2006 roku (a od 2007 w całej Europie) gama modelu powiększyła się o wersję MCV, a w 2007 o wersję dostawczą Van. W tym roku, w lutym zadebiutował (Rumunia i Bułgaria) Logan pickup, zaś latem do sprzedaży trafi Sandero (hatchback na bazie Logana).

Łącznie Dacia Logan oferowana jest w 59 krajach (35% sprzedaży poza Europą). Największym zagranicznym rynkiem zbytu jest obecnie Rosja, gdzie sprzedano już ok. 150 tys. egzemplarzy tego modelu. W Polsce sprzedaż Logana do końca kwietnia wyniosła niecałe 7 tys. sztuk.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Logan
Dacia Logan
Cena podstawowa już od: 29 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Dacia Logan Wszystko o Dacia
Tematy w artykule: Dacia Dacia Logan

Podobne wiadomości:

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Premiery 2017-09-14

Dacia Dokker i Lodgy przechodzą lifting

Dacia Dokker i Lodgy przechodzą lifting

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.