mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milion Megane w 20 miesięcy

Milion Megane w 20 miesięcy

Od momentu wprowadzenia pierwszych wersji nowej generacji Megane II pod koniec 2002 roku francuski koncern osiągnął barierę miliona wyprodukowanych aut w ciągu 20 miesięcy.

Milion Megane w 20 miesięcy

Wynik ten jest lepszy w porównaniu do pierwszej generacji Megane. Pierwszy milion został osiągnięty po 24 miesiącach. Łącznie w ciągu siedmiu lat Megane I uzyskał sprzedaż w wysokości 4,7 miliona samochodów.

Gama modelu Megane II zawiera aż siedem wersji nadwozia. Na początku Megane pojawił się w wersji Hatchback oraz Sport Hatch. W 2003 pojawiły się kolejne wersje: Scenic, Sport Saloon, Sport Tourer oraz Coupe-Cabriolet. Na początku tego roku zadebiutował Grand Scenic. Rodzinę Megane uzupełnić ma jeszcze wersja Sport.

Od początku pojawienia się na rynku Megane II został bardzo ciepło przyjęty przez klientów i fachowców z branży. Ci pierwsi zagwarantowali mu bardzo dobre wyniki sprzedaży. W 2003 roku Megane był najlepiej sprzedającym się modelem w Europie, z udziałem 4,2%. Pierwsze cztery miesiące tego roku są jeszcze lepsze, udział sprzedaży wzrósł do 4,7%. Dziennikarze z kolei hojnie obdarowali Megane różnymi nagrodami, z najbardziej prestiżową Car of the Year 2003.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie
Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie
Jeszcze w tym roku pojawi się na rynku trzecia generacja flagowego Bentleya, a tymczasem brytyjski producent wprowadza na rynek pożegnalną wersję aktualnej wersji modelu Continental.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech