mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milion Nissanów

Milion Nissanów

Japoński producent podał wczoraj informację o swoim nowym rekordzie sprzedaży na rynku amerykańskim.

W ostatnim, dwunastomiesięcznym okresie Nissanowi udało się znaleźć nabywców na przeszło milion samochodów i pół-ciężarówek, co pozwala mu dołączyć do "wielkiej piątki" producentów, swoistego klubu milionerów.

Oczywiście z tego faktu najbardziej cieszy się firma: "To krok milowy. Wewnątrz (firmy) panuje teraz niesamowite podekscytowanie" - powiedział jeden z głównych menedżer.

I niem ma się czemu dziwić. Japoński producent zanotował taki rezultat po traz pierwszy w całej swojej 47-letniej historii. Wynik od 1-go kietnia zeszłego roku do wczorszego dnia obejmuje również markę Infinity.

Jednocześnie udział Japończyków w amerykańskim rynku motoryzacyjnym, systematycznie rośnie wykradając kolejne udziały od GM i Forda.

Cała piątka milionerów (GM, Ford, DaimlerChrysler, Toyota i Honda), musi teraz tym bardziej mieć na uwadze Nissana, którego sprzedaż w 2004 roku skoczyła o 24%. Co prawda GM zanotował zbyt 4.6 miliona sztuk, ale najbliższy rywal, również japońska Honda sprzedała "jedynie" 1.3 mln. aut.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.