mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milion Skód w ciągu roku

Milion Skód w ciągu roku

To kolejny ambitny cel, jaki stawiają przed sobą władze czeskiej marki, po przekroczeniu w ubiegłym roku pierwszy raz w historii firmy poziomu pół miliona wyprodukowanych aut. W tym celu m.in. powstaną nowe fabryki poza Czechami.

Milion Skód w ciągu roku
Obecnie Skoda produkuje samochody wyłącznie na terytorium Czech, jednak podwojenie obecnej produkcji musi się wiązać ze znacznie większą ekspansją marki. Przede wszystkim Skoda, podobnie jak cały koncern Volkswagen, do którego należy i czeska marka, zamierza bardziej się zaangażować na nowych, szybko rozwijających się rynkach, w tym głównie w Chinach i Indiach. W dalszym ciągu ma być także zachowana lidera w krajach wschodniej i środkowej Europy. Na obecną chwilę jednak Skoda nie przewiduje wejścia na rynek Stanów Zjednoczonych.
 
Niemal podwojenie produkcji do 2015 roku, w ubiegłym roku z fabryk Skody wyjechało w sumie 556.347 aut, musi się wiązać ze znacznym zwiększeniem mocy produkcyjnych. Obecnie produkcja Skody odbywa się wyłącznie na terytorium Czech. Dlatego też, poza zwiększeniem produkcji w już istniejących zakładach, plany obejmują wybudowanie nawet do sześciu nowych fabryk poza Czechami.
 
Nie będzie natomiast większych zmian, jeśli chodzi o strategię produktową. W dalszym ciągu Skoda wytwarzać będzie przede wszystkim auta rodzinne, funkcjonalne, które będą m.in. konkurencyjne cenowo.
 
Zobacz więcej o samochodach marki Skoda

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

~Użytkownik 2007-07-11

Skoda zaczyna iść na ilość i nie dba o jakość. Kupiłem w marcu Fabię (cena 46 000,00PLN). I od początku z wadami: czujnik spalania stukowego uszkodzony, niedokręcona konsola środkowa, a po 2 miesiącach uszkodzenie zapadki wlewu paliwa. Nie polecam tych aut. Nie będe wspominał o serwisie Skody w Zielonej Górze. Ci ludzie tam śpią a nie pracują.

~Majster 2007-07-10

Skoda konkurencyjna cenowo ??? - może kilka lat temu bo dziś ich samochody są porównywalne cenowo z oplem i volkswagenem, czyli sporo droższe od francuzów, forda, fiata o koreańczykach nie wspominajac a dyskusyjne jest czy skody są od nich lepsze

~Kierowca 2007-07-10

liberał jesteś już nudny i podajesz ceny MSRP. Każdy wie, że ceny 99% rzeczy możliwych do kupienia w Polsce są za wysokie, a Ty ciągle trujesz.

~liberał 2007-07-10

W USA BMW 535iA kosztuje 137 000 zł ,a w Polsce za 137 000 zł mamy Octavię 2.0 TDI z DSG i dobrym pakietem . Co lepiej wybrac ? Wszystkie gazety Polskie piszą ,że Skoda jest lepsza nawet od Audi ,a Audi jest lepsze od BMW ,więc wychodzi na to ,że cena Octavi w Polsce jest uzasadniona ,gdyż Skoda jest lepsza od BMW 3.0 R6 Twin-turbo . Dlatego w USA za 137 000 zł BMW 535iA jeżdzą murzyni ,a w Polsce za 137 000 zł Skodą Octavią jeżdżą biznesmeni i profesorowie z najwyższej półki . Jednak kocha polski dziki socjalizm hehehe .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.