mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milion Toyot do serwisu?

Milion Toyot do serwisu?

Toyota Motor Corp. zapowiedziała w środę, że możliwa będzie konieczność wezwania do serwisów ponad miliona samochodów. Problem dotyczy wadliwych śrub w silnikach diesla.

Milion Toyot do serwisu?

Modele Hiace i 24 inne sprzedane na rynku europejskim są pod baczną obserwacją specjalistów z Toyoty. Inżynierowie zadecydują czy kampania serwisowa jest nieodzowna. W Japonii producent wezwał prawie ćwierć miliona właścicieli do przyprowadzenia aut z silnikami wysokoprężnymi, wyprodukowanych między kwietniem 1998 a wrześniem 2003.

Jeśli wysłannicy Toyoty stwierdzą możliwość wystąpienia usterki zaobserwowanej w Azji, oznacza to konieczność wezwania miliona aut także w Europie. Producent uspokaja jednak, że w najgorszym przypadku śruby w silnikach diesla mogą rdzewieć lub pękać, destabilizując pracę silnika.

To nie pierwsza tak duża akcja serwisowa Toyoty w ostatnim czasie. Przed miesiącem japoński producent zapowiedział wezwanie 1,4 miliona samochodów (w tym modelu Corolla), by usprawnić system przednich świateł.

Polski przedstawiciel koncernu nie zebrał jeszcze danych dotyczących wadliwych aut z dieslem na naszym rynku.

Dowiedz się więcej o samochodach Toyota

Czytaj także:

Rosyjski rynek kusi producentów 2005-11-17

Toyota Hilux w Polsce 2005-11-16

Zagrywka taktyczna Toyoty 2005-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.