Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milion aut Chrysler Group "Made in Europe"

Milion aut Chrysler Group "Made in Europe"

Już milion samochodów marek Jeep oraz Chrysler wyprodukowanych w austriackiej fabryce Magna Steyr trafiło na europejski rynek.

Milion aut Chrysler Group

Wynik ten został uzyskany w ciągu prawie 15 lat od momentu, gdy z linii montażowej fabryki w austriackim mieście Graz zjechał w roku 1991 pierwszy Chrysler Voyager. Milionowym samochodem z Austrii był Jeep Grand Cherokee. Ustawione jeden za drugim, pojazdy Chrysler i Jeep wytworzone w Graz połączyłyby najdalej wysunięty na północ punkt Norwegii (Nordkap) z południem Włoch, które dzieli odległość około 5.000 kilometrów.

"Dla Chrysler Group to krok milowy" - mówi Thomas Hausch, dyrektor ds. światowej sprzedaży i marketingu – "Kolejny, siedemnasty już z rzędu wzrost sprzedaży na rynkach międzynarodowych to nasz bezprecedensowy sukces, w którym ogromny udział ma montaż pojazdów w austriackim Grazu."

Produkcja pojazdów w Graz rozpoczęła się wraz z powstaniem joint-venture Chryslera i Steyr-Daimler-Puch Fahrzeugtechnik pod nazwą Eurostar w 1991 roku – obecnie Magna Steyr Fahrzeugtechnik (MSF). Za czasów Eurostar produkowano tam minivany Chrysler Voyager trzech generacji oraz przez krótki czas także samochody Chrysler PT Cruiser – zanim firma ta przeszła w 2002 roku na własność Magna Steyr.

Montaż Jeep’a Grand Cherokee rozpoczął w roku 1994 Steyr-Daimler-Puch na mocy kontraktu z DaimlerChrysler Management Austria. Od tego czasu w Graz nieprzerwanie trwa produkcja samochodów Grand Cherokee trzeciej już generacji.

Dzisiaj z linii MSF zjeżdża sześć modeli Chrysler Group z przeznaczeniem dla wszystkich  niemal rynków światowych (poza Ameryką Północną). Są to: Chrysler Voyager i Grand Voyager, Chrysler 300C Sedan i 300C Touring, Jeep Commander i Jeep Grand Cherokee. Zakład prowadzi także montaż pojazdów o charakterze wyczynowym – są to Chrysler 300C SRT8 oraz Jeep Grand Cherokee STR8.  

Zakład w Graz pracuje przez pięć dni w tygodniu w układzie trzyzmianowym, osiągając wydajność 80 do 90.000 pojazdów rocznie. MSF posiada dwie spawalnie nadwozi oraz jedną linię montażu, z której zjeżdżają pojazdy o napędzie benzynowym i wysokoprężnym oraz w wersjach dla rynków o ruchu prawostronnym (LHD) i lewostronnym (RHD).

Zobacz więcej o samochodach marki Chrysler oraz Jeep

Zobacz koniecznie: Wszystko o Jeep Wszystko o Chrysler
Tematy w artykule: Chrysler Jeep

Podobne wiadomości:

Koncern FCA wzywa do serwisu 410 tys. samochodów

Koncern FCA wzywa do serwisu 410 tys....

Aktualności 2016-07-25

Jeep i Harley-Davidson poprawili Renegade

Jeep i Harley-Davidson poprawili Renegade

Aktualności 2016-06-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj