mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku

Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku

Taka wizję ma Ministerstwo Energii. Przedstawiono ją w Planie Rozwoju Elektromobilności. Zadanie takie może wydawać się niemożliwe, ale według resortu energii, cel zostanie osiągnięty.

Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku
1 000 000 samochodów elektrycznych pojawi się na polskich drogach do 2025 roku - brzmi to bardzo ciekawie, ale i bardzo optymistycznie. Obecnie w Polsce sprzedaje się jedynie kilkadziesiąt takich pojazdów rocznie. Cała sprzedaż nowych samochodów to około 350 tys. sztuk rocznie, więc przez 9 lat przybędzie w naszym kraju 3,1 mln pojazdów - co trzeci musiałby być napędzany jedynie silnikiem elektrycznym.

Rozwój elektromobilności i infrastruktury paliw alternatywnych to jedno z najważniejszych zadań przed jakimi stoi obecnie resort energii. Główne zalety rozwoju samochodów napędzanych energia elektryczną to bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz zmniejszenie zanieczyszczeń generowanych przez transport. Jak donosi Puls Biznesu, Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE) wyliczyła, że w sektorze transportu w latach 2005-2014 emisja gazów cieplarnianych zwiększyła się o niemal 26 proc. W tym czasie przemysł zwiększył w emisję o ponad 12,5 proc.

Jednym z najważniejszych punktów planu rozwoju jest oczywiście rozbudowanie sieci stacji ładowania samochodów wykorzystujących energię elektryczną. Aby wzrosła innowacyjność polskiego transportu publicznego, także ten dział transportu będzie stopniowo stawiał na nowe rozwiązania techniczne i pojazdy napędzane energią elektryczną.

Jak zapowiada szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski, zmiany muszą następować ewolucyjnie, tak aby nie zaszkodzić gwałtownie rynkowi paliw konwencjonalnych. Firmy PGE, Tauron, Energa i Enea utworzą spółkę ElectroMobility Poland, której celem ma być stworzenie podstaw do rozwoju elektromobilności.
Tematy w artykule: auta elektryczne

Podobne wiadomości:

Jaguar I-PACE- pierwszy elektryczny samochód...

auto motor i sport 2016-11-15

Stało się, Jaguar pokazał światu swój pierwszy całkowicie elektryczny samochód. I-PACE Concept zapowiada model, który wejdzie do sprzedaży już w 2018 roku.

Angielskie drogi doładują elektryczne auta

Angielskie drogi doładują elektryczne auta

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

~Adrian 2016-09-20

Jeśli te wizje okażą się prawdziwe to w 2025 nasze rachunki za prąd mocno wzrosną :) Trzeba się rozglądać za niską ceną. Zastanawiam się nad zmianą sprzedawcy energii na aukcji grupowej na platformie Ogarniamprad.pl, przez internet. Obiecują niskie ceny.

~wizje 2016-09-20

same wizje, ciekawe, bo już brakuje na 500+ a tu same wizje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.