mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milion samochodów od Skody w 2016

Milion samochodów od Skody w 2016

Niecałe 11 miesięcy tego roku wystarczyło Skodzie żeby dostarczyć milion samochodów do klientów. Po raz trzeci w historii czeska marka osiąga siedmiocyfrowy wynik, tym razem docierając o miesiąc wcześniej niż w najlepszym dotychczasowym roku.

Milion samochodów od Skody w 2016

Duży udział w tym osiągnięciu miał model Superb. Od stycznia do 23 listopada tego roku dostarczono ponad 115 tys. egzemplarzy tego flagowego modelu. To oznacza wzrost aż o 85,2% wobec analogicznego okresu w roku poprzednim.

Na rynku debiutuje właśnie nowy SUV Skody – Kodiaq – oraz gruntownie zmodernizowana odsłona modelu Octavia. Te modele obiecują dalsze przyspieszenie rozwoju marki w nadchodzącym roku 2017.

Szczególnie dynamiczny rozwój wyniku w tym roku zaliczył model Superb. Od początku stycznia do końca października Klienci na całym świecie odebrali blisko 115 000 egzemplarzy najwyżej pozycjonowanego modelu czeskiej marki. W porównaniu do tego samego okresu rok temu oznacza to wzrost wyniku aż o 85,2% (61 900 sztuk modelu dostarczonych przez pierwsze dziesięć miesięcy 2015 roku). Bardzo dobre wyniki notują także miejski model Fabia i kompaktowy Rapid. Ich wyniki w tym okresie wzrosły o odpowiednio 6,7% oraz 7% wobec roku poprzedniego.

Do rekordowego wyniku osiągniętego przyczynił się także model Octavia. Przez pierwsze dziesięć miesięcy bieżącego roku czeska marka dostarczyła już 361 700 sztuk swojego bestsellera. Nadchodząca w przyszłym roku udoskonalona odsłona modelu pozwoli jeszcze wzmocnić jego silną pozycję na rynkach całego świata.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda skoda2016

Podobne wiadomości:

Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie

Skoda Karoq - debiut na salonie we...

Premiery 2017-09-14

Skoda Vision E - elektryk z Mlada Boleslav

Skoda Vision E - elektryk z Mlada Boleslav

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic