mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milion samochodów od Skody w 2016

Milion samochodów od Skody w 2016

Niecałe 11 miesięcy tego roku wystarczyło Skodzie żeby dostarczyć milion samochodów do klientów. Po raz trzeci w historii czeska marka osiąga siedmiocyfrowy wynik, tym razem docierając o miesiąc wcześniej niż w najlepszym dotychczasowym roku.

Milion samochodów od Skody w 2016

Duży udział w tym osiągnięciu miał model Superb. Od stycznia do 23 listopada tego roku dostarczono ponad 115 tys. egzemplarzy tego flagowego modelu. To oznacza wzrost aż o 85,2% wobec analogicznego okresu w roku poprzednim.

Na rynku debiutuje właśnie nowy SUV Skody – Kodiaq – oraz gruntownie zmodernizowana odsłona modelu Octavia. Te modele obiecują dalsze przyspieszenie rozwoju marki w nadchodzącym roku 2017.

Szczególnie dynamiczny rozwój wyniku w tym roku zaliczył model Superb. Od początku stycznia do końca października Klienci na całym świecie odebrali blisko 115 000 egzemplarzy najwyżej pozycjonowanego modelu czeskiej marki. W porównaniu do tego samego okresu rok temu oznacza to wzrost wyniku aż o 85,2% (61 900 sztuk modelu dostarczonych przez pierwsze dziesięć miesięcy 2015 roku). Bardzo dobre wyniki notują także miejski model Fabia i kompaktowy Rapid. Ich wyniki w tym okresie wzrosły o odpowiednio 6,7% oraz 7% wobec roku poprzedniego.

Do rekordowego wyniku osiągniętego przyczynił się także model Octavia. Przez pierwsze dziesięć miesięcy bieżącego roku czeska marka dostarczyła już 361 700 sztuk swojego bestsellera. Nadchodząca w przyszłym roku udoskonalona odsłona modelu pozwoli jeszcze wzmocnić jego silną pozycję na rynkach całego świata.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda skoda2016

Podobne wiadomości:

Skoda Octavia - lifting bestselera

auto motor i sport 2016-10-27

Skoda Octavia po face liftingu została pokazana po 3 latach od debiutu trzeciej generacji kompaktowego modelu z Mladej Boleslav. W aucie zadebiutowały rozwiązania z nowej Skody Kodiaq.

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando