mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Miliona nie będzie

Miliona nie będzie

Mimo iż liczba sprowadzanych do kraju używanych aut wciąż jest duża, najwyższa od 2004 roku, to raczej nie zostanie przekroczona granica miliona samochodów.

Miliona nie będzie
W listopadzie do kraju trafiło w sumie 85.519 używanych samochodów, z czego 83.318 pochodziło z terenu krajów należących do Unii Europejskiej. Łącznie od początku roku Polacy sprowadzili już 908.840 aut, w tym 886.875 z UE.

Ciągle rośnie odsetek najmłodszych aut sprowadzanych przez naszych rodaków. Tylko w listopadzie samochodyw wieku 1-3 lata stanowiły 12,7% wszystkich aut, czyli prawie dwukrotnie więcej niż przed rokiem. Po raz pierwszy w tym roku liczba samochodów z grupy wiekowej 4-10 lat była wyższa niż liczba samochodów najstarszych (ponad 10 lat).

Bez większych zmian natomiast jeśli chodzi o najchętniej sprowadzane marki. Wciąż największym popytem cieszą się samochody niemieckie. Zdecydowanym liderem jest tu Volkswagen przed Oplem i Fordem.

Miliona aut wprawdzie nie będzie, ale za to przekroczona zostanie raczej na pewno bariera miliarda złotych wpływów z tytułu podatku akcyzowego od sprowadzanych pojazdów używanych. Tylko w listopadzie skarb państwa wzbogacił się z tego tytułu o ponad 85,7 mln zł, a od początku roku już o 965,6 mln zł.
Tematy w artykule: samochody używane

Podobne wiadomości:

Import aut ciągle rośnie

Import aut ciągle rośnie

Aktualności 2016-05-07

Import samochodów - nadal ściągamy stare auta

Import samochodów - nadal ściągamy stare auta

Aktualności 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.