mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milionowa Mazda MPV

Milionowa Mazda MPV

Po prawie 18 latach od rozpoczęcia produkcji, w kwietniu 1988 r., na drogi wyjechał milionowy egzemplarz minivana Mazda MPV.

Milionowa Mazda MPV

Model ten został zaprojektowany z myślą głównie o rynku amerykańskim, gdzie większe modele zawsze cieszyły się sporą popularnością. Jednak już w styczniu 1990, po bardzo dobrym przyjęciu przez Amerykanów, Mazda MPV pojawiła się także na rynku japońskim. Szczególnie ceniona była za wysoką funkcjonalność oraz ciekawe rozwiązania ułatwiające załadowanie bagażu.

Druga generacja modelu MPV zadebiutowała w 1999 r. Nowatorskimi rozwiązaniami były m.in. przesuwne drzwi oraz składane i chowane w podłodze tylne siedzenia. Również i inne elementy wyposażenia wpłynęły na bardzo wysoką sprzedaż. W samej tylko Japonii sprzedano ponad 260 tys. sztuk tego auta.

Przed kilkoma tygodniami, po drugiej gruntownej modernizacji, na drogi wyjechała trzecia generacja Mazdy MPV. Najnowsza generacja, obok typowych cech poprzedników, ma przyciągać klientów także lepszymi właściwościami jezdnymi i ładniejszym designem. Już w marcu planowane jest wprowadzenie wersji turbo, a w kwietniu wersji z napędem na cztery koła. To jednak tylko na rynku japońskim.

Czytaj także:
Nowa Mazda MPV (2005-12-15)

Zobacz więcej o marce Mazda

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda MPV Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda MPV

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Mazda CX-5 w nowej odsłonie

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze zdjęcia!
Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze zdjęcia!
Jeden z najpopularniejszych SUV-ów z napędem 4x4 w końcu doczekał się kolejnej generacji. Już za kilka tygodni we Frankfurcie poznamy nowe wcielenie Dacii Duster, a tymczasem do sieci wyciekły pierwsze informacje na temat modelu.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic