mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milionowe Caddy z Poznania

Milionowe Caddy z Poznania

11 grudnia bieżącego roku z linii produkcyjnej w fabryce należącej do Volkswagena, zjechał milionowy samochód wyprodukowany w Poznaniu. Jubileuszowym samochodem jest Volkswagen Caddy.

Milionowe Caddy z Poznania
Fabryka Volkswagen Poznań Spółka z o.o. w ciągu ostatnich 14 lat wyprodukowała milion samochodów. Z tej okazji zaprezentowany został biały Caddy Maxi w wersji furgon z silnikiem benzynowym 1.6 MPI o mocy 75 kW. Jubileuszowy egzemplarz ma naniesione na karoserię nazwiska pracowników fabryki. Samochód nie trafi jednak do sprzedaży, wejdzie natomiast w skład pamiątkowej kolekcji fabryki.

W zakładzie mieszczącym się w Antoninku i Swarzędzu na 28 ha produkowane są trzy modele Volkswagenów, VW Transporter T5, VW Caddy i Caddy Maxi. Caddy jest w tej chwili sztandarowym produktem poznańskiego Volkswagena, który produkuje się go od 2003 r. Z poznańskiej fabryki wyjechały niemal wszystkie VW a w pewnym okresie montowano także Audi.
 
Aktualnie w ciągu doby produkowanych jest 700 aut a 95 procent produkcji przeznaczona jest na eksport. W 2007 roku docelowo ma być wyprodukowanych 167 tys. nowych aut (siedem lat temu była to liczba na poziomie 70 tys.). Firma zatrudnia prawie 7 tys. pracowników, a przychody ze sprzedaży za trzy pierwsze kwartały 2007 roku sięgnęły 6 mld euro.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Cena podstawowa już od: 68 634 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Wolfsburg brothers – VW Jetta i Seat Toledo

auto motor i sport 0000-00-00

Gdyby ktoś zapomniał, kto kogo kupił - Volkswagen Seata, czy Seat Volkswagena - to porównanie VW Jetty 2.0 TDi z Seatem Toledo 2.0 TDi natychmiast odświeży mu pamięć.

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Bożydar 2007-12-12

Szkoda ,że nie montują audi cały czas ;/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.