mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milionowe Caddy z Poznania

Milionowe Caddy z Poznania

11 grudnia bieżącego roku z linii produkcyjnej w fabryce należącej do Volkswagena, zjechał milionowy samochód wyprodukowany w Poznaniu. Jubileuszowym samochodem jest Volkswagen Caddy.

Milionowe Caddy z Poznania
Fabryka Volkswagen Poznań Spółka z o.o. w ciągu ostatnich 14 lat wyprodukowała milion samochodów. Z tej okazji zaprezentowany został biały Caddy Maxi w wersji furgon z silnikiem benzynowym 1.6 MPI o mocy 75 kW. Jubileuszowy egzemplarz ma naniesione na karoserię nazwiska pracowników fabryki. Samochód nie trafi jednak do sprzedaży, wejdzie natomiast w skład pamiątkowej kolekcji fabryki.

W zakładzie mieszczącym się w Antoninku i Swarzędzu na 28 ha produkowane są trzy modele Volkswagenów, VW Transporter T5, VW Caddy i Caddy Maxi. Caddy jest w tej chwili sztandarowym produktem poznańskiego Volkswagena, który produkuje się go od 2003 r. Z poznańskiej fabryki wyjechały niemal wszystkie VW a w pewnym okresie montowano także Audi.
 
Aktualnie w ciągu doby produkowanych jest 700 aut a 95 procent produkcji przeznaczona jest na eksport. W 2007 roku docelowo ma być wyprodukowanych 167 tys. nowych aut (siedem lat temu była to liczba na poziomie 70 tys.). Firma zatrudnia prawie 7 tys. pracowników, a przychody ze sprzedaży za trzy pierwsze kwartały 2007 roku sięgnęły 6 mld euro.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Cena podstawowa już od: 67 158 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Aktualności 2017-03-16

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

~Bożydar 2007-12-12

Szkoda ,że nie montują audi cały czas ;/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami
Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami
Oto kolejny pomysł polskiej policji na walkę z piratami drogowymi. Już niebawem na ulice wyjadą nieoznakowane motocykle wyposażone w sprzęt pozwalający rejestrować wykroczenia drogowe.