mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milionowe prawo jazdy wg nowego wzoru

Milionowe prawo jazdy wg nowego wzoru

Wczoraj w Sejmie odbyła się uroczystość wręczenia milionowego prawa jazdy wydanego według nowego wzoru, ujednoliconego dla całej Unii Europejskiej, wprowadzonego ustawą z 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami.

Milionowe prawo jazdy wg nowego wzoru
W uroczystości wziął udział m.in. wiceminister Infrastruktury i Rozwoju Zbigniew Rynasiewicz. Milionowe prawo jazdy wręczyła mieszkance Warszawy prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Po uroczystości odbyła się debata "Droga po prawo jazdy" poświęcona problematyce uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami. W dyskusji oprócz ministra Rynasiewicza wziął udział wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Rafał Magryś, oraz posłowie Komisji Infrastruktury Krzysztof Tchórzewski i Jerzy Polaczek, a także przedstawiciele sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, samorządów wojewódzkich, Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, Policji, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, ośrodków szkolenia kierowców i stowarzyszeń zajmujących się tematyką motoryzacyjną. Debatę poprowadził dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski.

- Jest to czas, kiedy chcemy zoptymalizować system wydawania uprawnień do kierowania pojazdami stworzony kilka lat temu, ale jesteśmy otwarci na dyskusję i sugestie ze strony szkół jazdy i ośrodków egzaminacyjnych - powiedział wiceminister Rynasiewicz.

Wśród możliwych działań prowadzących do polepszenia poziomu wyszkolenia przyszłych kierowców wymienił m.in. wprowadzenie w programach edukacji zwiększonej liczby godzin wychowania komunikacyjnego. Poinformował również, że będzie promował rozwiązanie polegające na przekazywaniu na edukację części środków przeznaczonych na działania BRD, pochodzących z mandatów za wykroczenia zarejestrowane przez fotoradary.
 
Minister przypomniał również, że w Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zaproponowane przez posłów komisji infrastruktury zmiany zmierzają przede wszystkim do wprowadzenia w WORD-ach obowiązku wyboru jednolitego dla wszystkich ośrodków systemu teleinformatycznego. Projekt ten przywraca też kontrolę ministra ds. transportu nad bazą pytań egzaminacyjnych.

Podczas uroczystości otwarto wystawę zorganizowaną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, która przedstawia historię wydawanych w Polsce dokumentów praw jazdy.
Tematy w artykule: prawo jazdy

Podobne wiadomości:

Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach

Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na...

Finanse i prawo 2017-03-20

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Punkty karne przez internet od 24 kwietnia

Aktualności 2017-04-04

Komentuj:

KittRoad 2013-12-30

Wizerunek, naczelni muszą czasami brać udział w takich wydarzeniach, żeby być bliżej ludzi.

~filutek 2013-12-18

chyba nasi rządzący nie mają co robić zajmując się takimi bzdetami .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.