Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milionowe prawo jazdy wg nowego wzoru

Milionowe prawo jazdy wg nowego wzoru

Wczoraj w Sejmie odbyła się uroczystość wręczenia milionowego prawa jazdy wydanego według nowego wzoru, ujednoliconego dla całej Unii Europejskiej, wprowadzonego ustawą z 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami.

Milionowe prawo jazdy wg nowego wzoru
W uroczystości wziął udział m.in. wiceminister Infrastruktury i Rozwoju Zbigniew Rynasiewicz. Milionowe prawo jazdy wręczyła mieszkance Warszawy prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Po uroczystości odbyła się debata "Droga po prawo jazdy" poświęcona problematyce uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami. W dyskusji oprócz ministra Rynasiewicza wziął udział wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Rafał Magryś, oraz posłowie Komisji Infrastruktury Krzysztof Tchórzewski i Jerzy Polaczek, a także przedstawiciele sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, samorządów wojewódzkich, Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, Policji, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, ośrodków szkolenia kierowców i stowarzyszeń zajmujących się tematyką motoryzacyjną. Debatę poprowadził dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski.

- Jest to czas, kiedy chcemy zoptymalizować system wydawania uprawnień do kierowania pojazdami stworzony kilka lat temu, ale jesteśmy otwarci na dyskusję i sugestie ze strony szkół jazdy i ośrodków egzaminacyjnych - powiedział wiceminister Rynasiewicz.

Wśród możliwych działań prowadzących do polepszenia poziomu wyszkolenia przyszłych kierowców wymienił m.in. wprowadzenie w programach edukacji zwiększonej liczby godzin wychowania komunikacyjnego. Poinformował również, że będzie promował rozwiązanie polegające na przekazywaniu na edukację części środków przeznaczonych na działania BRD, pochodzących z mandatów za wykroczenia zarejestrowane przez fotoradary.
 
Minister przypomniał również, że w Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zaproponowane przez posłów komisji infrastruktury zmiany zmierzają przede wszystkim do wprowadzenia w WORD-ach obowiązku wyboru jednolitego dla wszystkich ośrodków systemu teleinformatycznego. Projekt ten przywraca też kontrolę ministra ds. transportu nad bazą pytań egzaminacyjnych.

Podczas uroczystości otwarto wystawę zorganizowaną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, która przedstawia historię wydawanych w Polsce dokumentów praw jazdy.
Tematy w artykule: prawo jazdy

Podobne wiadomości:

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać...

Aktualności 2016-10-11

Jak nie stracić prawa jazdy? Nie okazywać dokumentu

Jak nie stracić prawa jazdy? Nie okazywać...

Finanse i prawo 2016-07-25

Komentuj:

KittRoad 2013-12-30

Wizerunek, naczelni muszą czasami brać udział w takich wydarzeniach, żeby być bliżej ludzi.

~filutek 2013-12-18

chyba nasi rządzący nie mają co robić zajmując się takimi bzdetami .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda otwiera Autodrom w Poznaniu
Skoda otwiera Autodrom w Poznaniu
To już kolejny projekt polskiego przedstawicielstwa czeskiej marki związany z bezpieczną jazdą. Nowy Autodrom w Poznaniu pozwoli szkolić umiejętności kierowców w symulowanych sytuacjach awaryjnych.