mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milionowy PT Cruiser

Milionowy PT Cruiser

Meksykański zakład Toluca Assembly Plant należący do Chrysler Group świętował w ubiegłym tygodniu wyprodukowanie milionowego egzemplarza modelu Chrysler PT Cruiser.

Milionowy PT Cruiser

Uroczystość ta zbiegła się w czasie z ogłoszeniem przez DaimlerChrysler i firmy kooperujące wartego miliard dolarów wspólnego programu inwestycyjnego, którego celem jest modernizacja i wymiana oprzyrządowania na obszarze zespołu zakładów produkcyjnych Toluca Assembly Plant oraz utworzenie dwóch parków przemysłowych dla poddostawców fabryki.

"Wydarzenia te są odbiciem międzynarodowego powodzenia samochodów PT Cruiser" – powiedział Ridenour, dyrektor wykonawczy Chrysler Group – "Pojazd ten wyznaczył nowe światowe wzorce w dziedzinie stylizacji nadwozia i pojemności wnętrza. Popyt na nasze auta wciąż rośnie i to właśnie pracownikom Toluca należy się ogromne uznanie za sukcesy jakie odnosimy."

Odświeżony i zmodernizowany Chrysler PT Cruiser model roku 2006 wciąż wyróżnia się pod względem elegancji. Oprócz zmian nadwoziowych, w modelach 2006 hatchback i cabrio wprowadzono szereg modyfikacji wystroju wnętrza, a także silnik High-Output Turbo o mocy podwyższonej z 220 do 230 KM i momencie obrotowym 332 Nm.
 
Od momentu swej rynkowej premiery Chrysler PT Cruiser otrzymał ponad 30 międzynarodowych wyróżnień za innowacyjność i niepowtarzalny styl. Samochody Chrysler PT Cruiser produkowane są tylko w zakładzie Toluca Assembly Plant. Ich sprzedaż prowadzona jest w 60 krajach całego świata.

Zobacz więcej o modelu Chrysler PT Cruiser


Podobne wiadomości:

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach w Detroit

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach...

Premiery 2016-01-11

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

~mateusz 2007-04-27

jamam pt cruizer full opcjie kabrio ten nowy pt cruiezer

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic