mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milionowy PT Cruiser

Milionowy PT Cruiser

Meksykański zakład Toluca Assembly Plant należący do Chrysler Group świętował w ubiegłym tygodniu wyprodukowanie milionowego egzemplarza modelu Chrysler PT Cruiser.

Milionowy PT Cruiser

Uroczystość ta zbiegła się w czasie z ogłoszeniem przez DaimlerChrysler i firmy kooperujące wartego miliard dolarów wspólnego programu inwestycyjnego, którego celem jest modernizacja i wymiana oprzyrządowania na obszarze zespołu zakładów produkcyjnych Toluca Assembly Plant oraz utworzenie dwóch parków przemysłowych dla poddostawców fabryki.

"Wydarzenia te są odbiciem międzynarodowego powodzenia samochodów PT Cruiser" – powiedział Ridenour, dyrektor wykonawczy Chrysler Group – "Pojazd ten wyznaczył nowe światowe wzorce w dziedzinie stylizacji nadwozia i pojemności wnętrza. Popyt na nasze auta wciąż rośnie i to właśnie pracownikom Toluca należy się ogromne uznanie za sukcesy jakie odnosimy."

Odświeżony i zmodernizowany Chrysler PT Cruiser model roku 2006 wciąż wyróżnia się pod względem elegancji. Oprócz zmian nadwoziowych, w modelach 2006 hatchback i cabrio wprowadzono szereg modyfikacji wystroju wnętrza, a także silnik High-Output Turbo o mocy podwyższonej z 220 do 230 KM i momencie obrotowym 332 Nm.
 
Od momentu swej rynkowej premiery Chrysler PT Cruiser otrzymał ponad 30 międzynarodowych wyróżnień za innowacyjność i niepowtarzalny styl. Samochody Chrysler PT Cruiser produkowane są tylko w zakładzie Toluca Assembly Plant. Ich sprzedaż prowadzona jest w 60 krajach całego świata.

Zobacz więcej o modelu Chrysler PT Cruiser


Podobne wiadomości:

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach w Detroit

Chrysler Pacifica - nowa generacja na targach...

Premiery 2016-01-11

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Poduszki powietrzne w tych autach mogą zranić

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

~mateusz 2007-04-27

jamam pt cruizer full opcjie kabrio ten nowy pt cruiezer

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman