mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milionowy Peugeot z filtrem cząstek

Milionowy Peugeot z filtrem cząstek

W ciągu pięciu lat od debiutu filtra cząstek stałych w modelu Peugeot 607 (2000 r.) francuski koncern sprzedał już milion aut wyposażonych w taki filtr.

Opracowany przez koncern PSA Peugeot Citroen filtr cząstek stałych jest montowany w modelach, w których pod maską pracuje silnik wysokoprężny HDI. Znacznie zmniejsza on emisję cząstek stałych do atmosfery zatrzymując i gromadząc na filtrze cząstki węgla, wydobywające się wraz ze spalinami, a następnie spalając je w wysokiej temperaturze.

Najwięcej, ponad pół miliona, filtrów cząstek stałych zostało zamontowanych w modelu Peugeot 307. 220 tys. w 407, niecałe 100 tys. w 607, ponad 80 tys. w 807 oraz ok. 40 tys. w modelu 206, w którym w filtr cząstek stałych wyposażany jest od marca 2004 r. tylko jeden silnik.

Najwięcej aut marki Peugeot, ok. 377 tys., jeździ po drogach Francji. Następnie, 123 tys., w Niemczech, 118,5 tys. w Hiszpanii, 99,5 tys. we Włoszech i 89 tys. w Wlk. Brytanii.

Zobacz więcej o marce Peugeot

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.