mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milionowy rekord Audi

Milionowy rekord Audi

Pomimo, że końcówka ubiegłego roku przebiegała pod znakiem początku wielkiego kryzysu w branży motoryzacyjnej, to niemiecki koncern Audi skończył go na plusie pod znakiem sprzedaży. Firma osiągnęła swój cel sprzedając ponad milion egzemplarzy samochodów.

Milionowy rekord Audi

Firma z Ingolstadt wchodząca w skład grupy VW zwiększyła swoją sprzedaż w stosunku do poprzedniego roku o 4,1 procent sprzedając ogółem 1.003.400 samochodów. Jest to cześć taktyki producenta aut z segmentów premium, aby być możliwie konkurencyjnym dla swoich niemieckich rywali, czyli BMW i Mercedesa.

W roku 2008 przyszły na świat modele takie jak Q5, A4 Avant oraz odświeżone wersje modeli A3 oraz A6. Dzięki temu Audi posiada najświeższą ofertę samochodów spośród konkurentów reprezentujących marki premium.

Ubiegły rok był trzynastym z kolei, który zakończył się zwiększeniem sprzedaży. W samej Europie w grudniu Audi udało się sprzedać o 22,7 procent więcej samochodów niż rok wcześniej, w tym samym miesiącu. Rupert Stadler, szef Audi AG skwitował wyniki podczas konferencji prasowej słowami: "Chcemy uczynić Audi najatrakcyjniejszą marką premium na świecie".

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A5
Audi A5
Cena podstawowa już od: 162 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A5 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A5

Podobne wiadomości:

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.