Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milionowy silnik z Wałbrzycha

Milionowy silnik z Wałbrzycha

Toyota Motor Manufacturing Poland poinformowała, że w październiku w wałbrzyskiej fabryce należącej do koncernu wyprodukowano milionowy silnik. Jednostki o pojemności 1.0 litra, nagrodzone tytułem Silnika Roku są montowane m.in. w modelu Yaris.

Milionowy silnik z Wałbrzycha
W październiku z linii montażowej wałbrzyskiej fabryki TMMP zjechał milionowy silnik. Jednocześnie, pracując nad jego stałym ulepszeniem, Toyota wprowadziła szereg modyfikacji (w tym system recyrkulacji spalin EGR), które w rezultacie zwiększyły efektywność pracy silnika, zmniejszyły zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla (CO2) oraz zredukowały ilość powstających tlenków azotu (NOx), które są przyczyną powstawania smogu.

Produkcja 1.0 litrowego silnika, przeznaczonego do Toyoty Yaris oraz samochodów produkowanych w TPCA w Kolinie we współpracy z koncernem PSA (Toyota Aygo, Citroen C1 i Peugeot 107) rozpoczęła się w styczniu 2005 roku. W tym czasie jednostka ta zyskała sobie uznanie użytkowników i ekspertów wygrywając w 2007 i 2008 roku prestiżowy światowy konkurs Silnik Roku (Engine of the Year).

Jednym z filarów filozofii Toyoty jest stałe ulepszanie swoich produktów. Zmodyfikowany silnik od początku listopada jest montowany w Toyocie Yaris. W 1.0-litrowych silnikach montowanych w Toyocie Aygo, Citroen C1 i Peugeot 107 zakres modyfikacji, które zostaną wprowadzone od grudnia, jest nieco mniejszy, niemniej jednak pozwoli zredukować zużycie paliwa, a tym samym emisję dwutlenku węgla o około 2%.

Oprócz silników Toyota Motor Manufacturing Poland produkuje manualne oraz półautomatyczne skrzynie biegów przeznaczone przede wszystkim do modeli samochodów Toyoty, produkowanych w europejskich montowniach koncernu. Dodatkowo we wrześniu rozpoczęto produkcję nowych, sześciostopniowych skrzyń biegów, które pozwolą zredukować zużycie paliwa i emisję CO2. Roczna zdolność produkcyjna nowego zakładu to 375 000 skrzyń biegów.

Podobne wiadomości:

Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty

Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich...

Aktualności 2016-10-20

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj