mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Miłośnicy staroci

Miłośnicy staroci

Tylko 11% Polaków, którzy kupili w 2006r. samochód na użytek domowy kupiło auto nowe. Z pozostałych 89% kupionych przez nas samochodów używanych większość ma ponad 6 lat i została sprowadzona z Niemiec.

Miłośnicy staroci

Pomimo niewielkiego wzrostu sprzedaży nowych aut w 2006r., na naszych drogach wciąż dominują samochody kupione z drugiej ręki – wynika z najnowszego badania dotyczącego intencji zakupu samochodów, przeprowadzonego przez TNS OBOP.

Używany samochód kupujemy najczęściej poprzez import prywatny (23%) i za pomocą komisów (18%). Zakup używanych samochodów na rynkach Europy Zachodniej jest więc głównym źródłem napływu aut do naszego kraju. Zdecydowana większość zakupionych w ten sposób samochodów (ok. 80%) ma ponad 6 lat. Większość używanych aut sprowadzamy z Niemiec.

W porównaniu z 2005r. spadła chęć zakupu za pomocą importu prywatnego, wzrosła natomiast ilość osób deklarujących, że kupiły swój samochód za pomocą Internetu. Należy przypuszczać, że to medium stanie się w przyszłości jednym z ważniejszych miejsc zakupu samochodów używanych, już dziś staje się istotną bazą informacyjno-porównawczą o nowych i używanych modelach aut.

„Spodziewamy się dalszej profesjonalizacji importu i sprzedaży samochodów używanych. Coraz częściej będą zajmować się nim wyspecjalizowane podmioty, np. komisy lub punkty dealerskie” – prognozuje Magdalena Sawińska, lider Sektora Badań Rynku Motoryzacyjnego TNS OBOP.

Czytaj także:

Klasa średnia i średnia niższa najpopularniejsze 2007-02-13

Wciąż sprowadzamy używane 2007-02-12

Komentuj:

~kibel 2007-03-09

ale zlomy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.