mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Milowe kroki Exact Systems

Milowe kroki Exact Systems

Rok 2007 rozpoczął się wyjątkowo dobrze dla firmy Exact Systems, czołowego dostawcy rozwiązań w zakresie poprawy jakości komponentów dla sektora motoryzacyjnego. Spółka rozpoczęła działalność na rynku w Czechach, gdzie realizuje już nowe kontrakty. Natomiast przejęcie spółki Insorter to kolejny krok do umocnienia swojej pozycji i zwiększenia udziału na rynku usług także dla sektora elektronicznego.

Milowe kroki Exact Systems

Początki firmy Exact Systems to 2003 rok, kiedy to we Wrocławiu powstał pierwszy oddział spółki. „W chwili inwestycyjnego boomu sektora motoryzacyjnego w naszym kraju odkryliśmy niszę, którą należało wypełnić. Pomysł wziął się stąd, że w branży motoryzacyjnej gdzie dostawy realizowane są just in time niedopuszczalne jest zatrzymanie linii produkcyjnej z powodu dostarczonych przez dostawcę wadliwych elementów. Dzięki nam możliwe stało się natychmiastowe reagowanie w takich sytuacjach poprzez zorganizowanie odpowiednich zasobów ludzkich, narzędziowych i logistycznych” – mówi Paweł Gos.

„Krokiem milowym dla historii firmy był pierwszy znaczący kontrakt podpisany z firmą TRW, a w ślad za nim współpracę rozpoczęliśmy z grupą Faurecia. Obecnie rynek motoryzacyjny jeszcze dogłębniej analizuje możliwości firm zewnętrznych i referencje takich globalnych partnerów są mocnym atutem w walce konkurencyjnej” – dodaje Paweł Gos.

W krótkim czasie Exact Systems zdobył znaczącą pozycję na polskim rynku. Przed spółką zarysowała się pełna zleceń i nowych kontraktów przyszłość. Exact Systems rozpoczął budowanie sieci oddziałów i biur w całej Polsce.

W 2005 roku firma wprowadziła Extranet - specjalny system dla Klientów umożliwiający dostęp do raportów z prowadzonych zleceń i monitorowanie sytuacji 24h/dobę. „Produkt ten okazał się strzałem w dziesiątkę ponieważ pozwalał naszym klientom na bieżące monitorowanie prowadzonych prac. Nadal nasza działalność opiera się na tworzeniu nowych rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami naszych klientów, czego przykładem jest usługa containment-u, czyli weryfikacji komponentów pod względem zgodności ze specyfikacją na terenie własnego magazynu ( przed ich dostarczeniem do odbiorcy końcowego)” – Paweł Gos.

Pierwszy kwartał 2007 roku to kolejny przełom w działalności Exact Systems. Spółka przejęła wrocławską firmę Insorter, specjalizującą się w usługach dla sektora motoryzacyjnego i elektronicznego. „Exact Systems będzie w dalszym ciągu oferował rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego, z kolei Insorter będzie dedykowany branży elektronicznej. Sprawny system logistyczny to atut firmy, który został dodatkowo powiększony o wcielone oddziały Insortera, dzięki czemu zamówienia od klientów realizowane są przez oddziały na bieżąco – najczęściej w ciągu godziny od zgłoszenia krytycznej sytuacji. W efekcie poszerzy się zakres współpracy między Exact Systems a dotychczasowymi klientami oraz zwiększy się liczba odbiorców w nowych segmentach rynku. Dodam, że nie zamierzamy poprzestać na tej akwizycji ” – podkreśla Paweł Gos.

Dzisiaj spółka współpracuje z ponad 30 producentami samochodów i dostawcami pierwszego montażu (Tier 1 Suppliers). Obecnie w firmie zatrudnionych jest ponad 250 osób, działających zgodnie z restrykcyjnymi normami jakościowymi ISO 9001,  ISO/TS 16 949 oraz ISO 14 001.

Usługi firmy Exact Systems od lat są cenione przez producentów sektora motoryzacyjnego nie tylko w Polsce, ale także w Europie. O ich wysokiej jakości świadczy choćby fakt, iż firma obecna jest w fabrykach i zakładach czołowych koncernów motoryzacyjnych m.in.  Volkswagen, General Motors, Faurecia czy TRW.

Po zbudowaniu sieci blisko 20 oddziałów regionalnych i bazy logistycznej w Polsce Exact Systems rozpoczął budowanie struktury na terenie Czech. Klientami strategicznymi firmy są wiodące koncerny motoryzacyjne zlokalizowane w Mlada Boleslav, Stara Boleslav i Liberec. „Obecnie trwają prace nad wdrożeniem nowych projektów dla klientów zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie wykluczamy obecności także na rynkach Europy Zachodniej” – zaznacza Paweł Gos.

www.exactsystems.eu


Przeczytaj także:

Siły specjalne dla motoryzacji (2007-06-01)


 

Tematy w artykule: przemysl motoryzacyjny

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Szkolą przyszłych specjalistów

Szkolą przyszłych specjalistów

Aktualności 2014-10-21

Komentuj:

~prawnik 2010-03-18

Kolego zawsze jezeli jedna spolka kupuje druga zmienia sie jej wlasciciel. oczywiste jest ze obecnie wlascicielem Insortera jest Społka Exact Systems

~Sławek 2009-02-02

Podobne zagranie do tego na jakich CRS ma "układ" z IQS. Nic nowego. Taka branża.

~Marcinek 2008-09-03

Wystarczy zobaczyć w KRS aby zauważyć, że Exact System "kupił" swoją spółkę. Nie ma to jak płacić za artykuł, by zyskać w oczach firm z branży automotiv ;).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.