mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mimo spadku jest dobrze

Mimo spadku jest dobrze

Mimo że w ubiegłym miesiącu produkcja pojazdów dostawczych zmalała w porównaniu z marcowymi wynikami, to nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. W ciągu całego czwartego miesiąca 2006 roku wyprodukowano łącznie 9257 samochody dostawcze, o blisko 29% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Mimo spadku jest dobrze

W stosunku do marca br. spadek produkcji w kwietniu zatrzymał się na poziomie 3,06%, co oznacza, że w czwartym miesiącu 2006 roku wyprodukowano o 617 pojazdów mniej. Dobre prognozy rozwoju rynku aut dostawczych wskazują łączne statystyki tego roku. Jak dotąd mury polskich fabryk opuściło 37 636 samochodów dostawczych co oznacza wzrost o 17,6% w stosunku do roku ubiegłego. Ponad 92% produkcji całkowitej wysyłane jest na eksport.
 
Również w kwietniu rynek samochodów dostawczych wskazał duże zapotrzebowanie na modele: Volkswagen Caddy, Volkswagen Transporter i Fiat Panda Van. Wszystkie trzy modele odniosły znaczny udział w całkowitej produkcji danej marki. Udział VW Caddy wyniósł 54%, Fiata Pandy Van 30%, VW Transportera 12%.

Czytaj także:

Spadek produkcji 2006-05-15

Fiat liderem aut dostawczych 2006-03-14


Podobne wiadomości:

Fiat liderem aut dostawczych

Fiat liderem aut dostawczych

Aktualności 2006-03-14

Spadek produkcji

Spadek produkcji

Aktualności 2006-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.