mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mimo spadku jest dobrze

Mimo spadku jest dobrze

Mimo że w ubiegłym miesiącu produkcja pojazdów dostawczych zmalała w porównaniu z marcowymi wynikami, to nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. W ciągu całego czwartego miesiąca 2006 roku wyprodukowano łącznie 9257 samochody dostawcze, o blisko 29% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Mimo spadku jest dobrze

W stosunku do marca br. spadek produkcji w kwietniu zatrzymał się na poziomie 3,06%, co oznacza, że w czwartym miesiącu 2006 roku wyprodukowano o 617 pojazdów mniej. Dobre prognozy rozwoju rynku aut dostawczych wskazują łączne statystyki tego roku. Jak dotąd mury polskich fabryk opuściło 37 636 samochodów dostawczych co oznacza wzrost o 17,6% w stosunku do roku ubiegłego. Ponad 92% produkcji całkowitej wysyłane jest na eksport.
 
Również w kwietniu rynek samochodów dostawczych wskazał duże zapotrzebowanie na modele: Volkswagen Caddy, Volkswagen Transporter i Fiat Panda Van. Wszystkie trzy modele odniosły znaczny udział w całkowitej produkcji danej marki. Udział VW Caddy wyniósł 54%, Fiata Pandy Van 30%, VW Transportera 12%.

Czytaj także:

Spadek produkcji 2006-05-15

Fiat liderem aut dostawczych 2006-03-14


Podobne wiadomości:

Spadek produkcji

Spadek produkcji

Aktualności 2006-05-15

Fiat liderem aut dostawczych

Fiat liderem aut dostawczych

Aktualności 2006-03-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic