Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mini Cayenne

Mini Cayenne

Zajeżdżający na pole golfowe swoim Porsche Cayenne, jego właściciel może boleśnie odczuć przesiadkę do typowego meleksa. Wszak swoje duże, bezpieczne i stylowe auto zostawia na parkingu. Jednak już niedługo będzie miał możliwość poruszania się nim po polu...

Mini Cayenne

...a ściślej jego miniaturą. Porsche Engineering Group, spółka - córka Dr. Ing. h. c. F. Porsche AG, po trwających zaledwie cztery miesiące pracach konstrukcyjnych zbudowała dwa pojazdy z rodzaju "dwuosobowych kabrioletów". Prototypy te przeznaczone są do wykorzystywania na polach golfowych i oprócz dwóch wygodnych miejsc siedzących dysponują z tyłu powierzchnią bagażową, pozwalającą na przewożenie dwóch worków ze sprzętem do golfa.

Ten wyjątkowy pojazd golfowy ma nie tylko logo Porsche na przedniej masce, lecz przypomina także w wielu szczegółach sportowy samochód terenowy Cayenne, w skali 1:2. Pokrywa silnika, przednie zderzaki, reflektory oraz 20-calowe obręcze kół tego auta o długości 2,7 metra i szerokości 1,25 metra są dokładną kopią elementów Cayenne. Z tyłu, ze względu na otwartą powierzchnię bagażową, nie można było w pełni odtworzyć optycznych cech charakterystycznych Cayenne. Jednakże dzięki przejęciu owalnych rur wydechowych, tylnych świateł i oryginalnej krawędzi bagażnika ze stali szlachetnej Golf-Car także w tylnej części przypomina mini-Cayenne.

Rury wydechowe w Golf-Car są jedynie elementem stylistycznym, ponieważ samochód napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 3,2 KM. Zarówno napęd, jak i zawieszenie nie zostały opracowane przez inżynierów Porsche, lecz pochodzą z pojazdu firmy Divaco GmbH z Essen. Maksymalna prędkość wynosi 24 km/h i przy pełnym przyspieszeniu osiągana jest już po dziesięciu metrach. Samochód może przejechać 30 kilometrów przy wyłączonych światłach.

Zanim dwa pojazdy Golf-Car wyglądające jak Cayenne zostały przekazane swojemu właścicielowi, musiały przejść testy na odcinku testowym w centrum konstrukcyjnym Porsche w Weissach. Dopiero, gdy inżynierowie byli z nich w pełni zadowoleni, można je było wysłać w podróż na Majorkę. Tam Hans-Peter Porsche, który zlecił ich wykonanie, będzie eksploatował je od wiosny 2005 roku na polu golfowym Alcanada. Decyzja, czy Porsche Engineering Group będzie montować następne egzemplarze Golf-Car, które pojawiłyby się także na innych polach golfowych na świecie, jeszcze nie zapadła.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj