mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mini inwestycja

Mini inwestycja

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie autami spod znaku MINI, właściciel tej marki, niemiecki koncern BMW musi zwiększać moce produkcyjne.

Mini inwestycja

Inaczej niż w przypadku DaimleraChryslera, któremu analitycy radzą pozbyć się marki Smart, Bawarczycy mogą być dumni i zadowoleni ze swojej inwestycji w angielską ikonę motoryzacji. Najlepszym na to przykładem jest wzrost zapotrzebowania i konieczność zwiększenia produkcji w brytyjskiej fabryce w Oxford. Do 2007 roku ma tam powstać około 200 nowych miejsc pracy na co, łącznie z rozbudową, Niemcy wydadzą ponad 100 milionów funtów.

Wydatki zostaną przeznaczone głównie na uelastycznienie systemu wytwórczego połączone z rozwinięciem możliwości w zakresie budowy innych wersji poszyć karoserii. Taki rozwój sytuacji odpowiada informacjom przeciekającym z firmy do mediów, z których wwnioskować można poszerzenie oferty nadwoziowej (czytaj: Ekstremalne Mini).

Kładąc kamień węgielny pod budowę nowej części fabryki w Oxford (o powierzchni 15tys. metrów kwadratowych), członek rady nadzorczej BMW AG, Dr Norbert Reithofer, powiedział że głównym celem inwestycji jest sprostanie obecnym i przyszłym wymogom klientów i właśnie przygotowanie się do wytwarzania różnorodnych wariantów Mini.

Jak do tej pory, w latach 2000-2004, BMW zainwestowało już 280 milionów funtów brytyjskich w w produkcję Mini w Anglii. Do końca zeszłego roku wyprodukowanych zostało łącznie 529.921 aut, z czego najwięcej samochodów trafiło kolejno na rynek macierzysty (około 30%) oraz do USA i Niemiec. Pierwotnie roczna produkcja oxfordzkiej fabryki planowana była na 100 tys. aut rocznie, co następnie osiągnęło rekordowy poziom 189.492 aut w 2004 roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI

Podobne wiadomości:

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

Premiery 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech