mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mini inwestycja

Mini inwestycja

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie autami spod znaku MINI, właściciel tej marki, niemiecki koncern BMW musi zwiększać moce produkcyjne.

Mini inwestycja

Inaczej niż w przypadku DaimleraChryslera, któremu analitycy radzą pozbyć się marki Smart, Bawarczycy mogą być dumni i zadowoleni ze swojej inwestycji w angielską ikonę motoryzacji. Najlepszym na to przykładem jest wzrost zapotrzebowania i konieczność zwiększenia produkcji w brytyjskiej fabryce w Oxford. Do 2007 roku ma tam powstać około 200 nowych miejsc pracy na co, łącznie z rozbudową, Niemcy wydadzą ponad 100 milionów funtów.

Wydatki zostaną przeznaczone głównie na uelastycznienie systemu wytwórczego połączone z rozwinięciem możliwości w zakresie budowy innych wersji poszyć karoserii. Taki rozwój sytuacji odpowiada informacjom przeciekającym z firmy do mediów, z których wwnioskować można poszerzenie oferty nadwoziowej (czytaj: Ekstremalne Mini).

Kładąc kamień węgielny pod budowę nowej części fabryki w Oxford (o powierzchni 15tys. metrów kwadratowych), członek rady nadzorczej BMW AG, Dr Norbert Reithofer, powiedział że głównym celem inwestycji jest sprostanie obecnym i przyszłym wymogom klientów i właśnie przygotowanie się do wytwarzania różnorodnych wariantów Mini.

Jak do tej pory, w latach 2000-2004, BMW zainwestowało już 280 milionów funtów brytyjskich w w produkcję Mini w Anglii. Do końca zeszłego roku wyprodukowanych zostało łącznie 529.921 aut, z czego najwięcej samochodów trafiło kolejno na rynek macierzysty (około 30%) oraz do USA i Niemiec. Pierwotnie roczna produkcja oxfordzkiej fabryki planowana była na 100 tys. aut rocznie, co następnie osiągnęło rekordowy poziom 189.492 aut w 2004 roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI

Podobne wiadomości:

Top 7 udanych powrotów

Top 7 udanych powrotów

Aktualności 2015-08-29

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

Premiery 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!