mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mini-konkurent z Wolfsburga

Mini-konkurent z Wolfsburga

Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski o tym, że niemiecki Volkswagen pracuje nad nowym modelem, który zostanie wyposażony w silnik montowany z tyłu. Trafi on najprawdopodobniej na rynek europejski oraz amerykański.

Mini-konkurent z Wolfsburga

W porównaniu z informacjami które pojawiły się kilka miesięcy temu, teraz wiadomych jest trochę więcej szczegółów. Samochód będzie należeć do segmentu samochodów małych, zatem długość jego nadwozia nie będzie przekraczać 3,3 metra. Cena auta będzie się zawierać w przedziale pomiędzy 28-38 tysiącami złotych. W standardowym wyposażeniu nie będzie dostępne wspomaganie kierownicy, ale zamiast tego można będzie liczyć na ABS. W opcji dodatkowej dostępny będzie np. panoramiczny dach lub system nawigacji. Pod maską producent zamierza montować trzy-, dwu- oraz jednocylindrowe silniki.

Nowy model będzie czymś w rodzaju małego odrodzenia oryginalnego modelu Beetle, który jak wiadomo, miał silnik montowany z tyłu. W dzisiejszych czasach mało który producent decyduje się na montaż jednostki napędowej w tym miejscu. Jedynymi "konkurentami" na tym polu będą dla Volkswagena auta takie jak Smart ForTwo lub... Porsche 911.

Cały projekt stworzenia nowego modelu zrodził się w głowie Ferdinanda Piecha, byłego szefa marki VW. Teraz jest on kontynuowany przez Martina Winterkorna. Na obawy związane z nietypowym montażem silnika odpowiada on, że właśnie trwają prace nad udoskonalonym systemem stabilizacji toru jazdy, który będzie czuwać nad bezpieczeństwem.

Dowiedz się więcej na temat marki Volkswagen

Czytaj także:

Passat BlueMotion w niemieckich salonach (2007-05-04)

Nowe TSI i siedmiobiegowe DSG (2007-04-30)

Nowy Golf pojawi się później (2007-04-23)

Komentuj:

~bolek 2007-05-10

chyba nie zrozumiales tej ironii.... nie bedzie wspomagania, ale bedzie ABS ;] przeciez wspomaganie tez montuja prawie we wszystkich nowych autach, a tu nagle VW wyskakuje ;)

~lolo 2007-05-10

przestancie juz pisac ze na wyposazeniu bedzie ABS, skoro jest to juz chyba od roku albo i dwoch lat obowiazek przy nowo produkowanych samochodach na rynku europejskim

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando