mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mini zaspało!

Mini zaspało!

A raczej zaspał Prodrive, który jest odpowiedzialny za przygotowywanie rajdowych Mini. W jakiś niewytłumaczalny sposób przegapił termin zgłaszania zespołów do startu w Rajdowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2012 roku. Termin zgłoszeń minął 20 grudnia.

Mini zaspało!
W pierwszym roku po powrocie do rajdowych zmagań Mini udało się osiągnąć dwa podia, a zespół nie ukrywał, że chciałby wygrać mistrzostwa w 2013 roku. Właściciel Mini, BMW cały czas jest zainteresowany projektem WRC, jednak widać, że musi wyjaśnić niektóre kwestie z Prodrive.

Mimo, że Prodrive z niewiadomo jakiego powodu przegapił deadline to będzie chciał jakoś wprowadzić Mini na listę startową sezonu 2012. Prodrive cały czas rozmawia z FIA w tej sprawie. Portal PistonHead donosi, że konstruktor "był zaniepokojony o pewne kwestie dotyczące transmisji telewizyjnych." Nie wiadomo czy to jest powodem nie zgłoszenia Mini w termin czy może, konflikt z BMW. Miejmy nadzieję, że brytyjska legenda, należąca do niemieckiego koncernu pojawi się na starcie sezonu i weźmie udział we wszystkich eliminacjach.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 80 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
MINI Countryman
MINI Countryman
Cena podstawowa już od: 103 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-4dr.
Tematy w artykule: WRC Wrc Mini Mini Countryman Prodrive

Podobne wiadomości:

Subaru i Prodrive chcą pobić rekord Isle of Man TT

Subaru i Prodrive chcą pobić rekord Isle of...

Aktualności 2016-04-06

Najlepsza jazda próbna?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.