mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Minister Pol obiecuje...

Minister Pol obiecuje...

Wicepremier, minister infrastruktury Marek Pol poinformował, że w tym roku ruszy budowa kolejnych stu kilkudziesięciu kilometrów autostrad.

Gość Sygnałów Dnia Programu Pierwszego Polskiego Radia zaznaczył, że ogłoszone już zostały przetargi na wykonanie tych prac, co oznacza, że z końcem roku będziemy mieli 280 kilometrów autostrad w budowie. Marek Pol zapewnił, że w tym roku powstanie 86 kilometrów tych dróg, a opóźnienia mogą wystąpić tylko przy budowie jednego odcinka.

Minister zdradził też, że jego resort pracuje nad planem, który rozwiązałby problem omijania autostrad przez ciężkie TIR-y, blokujące dotąd drogi w małych miejscowościach. Nie chciał jednak ujawnić, co to za rozwiązanie. Powiedział że musi ono zostać najpierw dostosowane do wymogów unijnych.

Hasłem Marka Pola było wybudowanie w ciągu czterech lat pięciuset kilometrów autostrad, do tej pory - co przyznał w Sejmie - powstały 123 kilometry.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.