Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Minister Pol obiecuje...

Minister Pol obiecuje...

Wicepremier, minister infrastruktury Marek Pol poinformował, że w tym roku ruszy budowa kolejnych stu kilkudziesięciu kilometrów autostrad.

Gość Sygnałów Dnia Programu Pierwszego Polskiego Radia zaznaczył, że ogłoszone już zostały przetargi na wykonanie tych prac, co oznacza, że z końcem roku będziemy mieli 280 kilometrów autostrad w budowie. Marek Pol zapewnił, że w tym roku powstanie 86 kilometrów tych dróg, a opóźnienia mogą wystąpić tylko przy budowie jednego odcinka.

Minister zdradził też, że jego resort pracuje nad planem, który rozwiązałby problem omijania autostrad przez ciężkie TIR-y, blokujące dotąd drogi w małych miejscowościach. Nie chciał jednak ujawnić, co to za rozwiązanie. Powiedział że musi ono zostać najpierw dostosowane do wymogów unijnych.

Hasłem Marka Pola było wybudowanie w ciągu czterech lat pięciuset kilometrów autostrad, do tej pory - co przyznał w Sejmie - powstały 123 kilometry.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku
Nowe modele Alfa Romeo do 2020 roku
W sieci pojawił się dokument Alfa Romeo, który przestawia rozwój gamy modelowej przez następne cztery lata. Włoski producent zamierza wprowadzić w tym czasie sześć nowych modeli. Do końca roku pojawią się dwa nowe auta.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj