mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Minister Pol obiecuje...

Minister Pol obiecuje...

Wicepremier, minister infrastruktury Marek Pol poinformował, że w tym roku ruszy budowa kolejnych stu kilkudziesięciu kilometrów autostrad.

Gość Sygnałów Dnia Programu Pierwszego Polskiego Radia zaznaczył, że ogłoszone już zostały przetargi na wykonanie tych prac, co oznacza, że z końcem roku będziemy mieli 280 kilometrów autostrad w budowie. Marek Pol zapewnił, że w tym roku powstanie 86 kilometrów tych dróg, a opóźnienia mogą wystąpić tylko przy budowie jednego odcinka.

Minister zdradził też, że jego resort pracuje nad planem, który rozwiązałby problem omijania autostrad przez ciężkie TIR-y, blokujące dotąd drogi w małych miejscowościach. Nie chciał jednak ujawnić, co to za rozwiązanie. Powiedział że musi ono zostać najpierw dostosowane do wymogów unijnych.

Hasłem Marka Pola było wybudowanie w ciągu czterech lat pięciuset kilometrów autostrad, do tej pory - co przyznał w Sejmie - powstały 123 kilometry.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?