mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ministerstwo Gospodarki rozmawia o Chevroletach

Ministerstwo Gospodarki rozmawia o Chevroletach

W czerwcu polskie media obiegła dość sensacyjna wiadomość, że jest szansa na to, by w Gliwicach rozpoczęto produkcję Chevroletów Cruze. Władze amerykańskiej marki zaprzeczyły tym doniesieniom, ale coś musi być na rzeczy, bowiem rozmowy z General Motors na temat prowadzi resort gospodarki.

Ministerstwo Gospodarki rozmawia o Chevroletach
Rozpoczęcia produkcji Chevroletów w fabryce w Gliwicach nie wyklucza wicepremier i szef resortu gospodarki, Janusz Piechociński, który prowadzi na ten temat rozmowy z kierownictwem koncernu General Motors. Jak się okazuje, o możliwości produkcji nowych modeli Chevroleta w Polsce mówi się co najmniej od kilku miesięcy. Teraz ta sprawa wchodzi w etap finalizacji.

– Nie łówmy ryb przed siecią – tonuje jednak nastroje Janusz Piechociński. – Prowadzimy poważne rozmowy na ten temat.

Wicepremier i minister gospodarki spotkał się niedawno w tej sprawie z jednym szefów General Motors na Europę. Teraz wystosował list do kierownictwa koncernu, do którego należy marka. Zapewnił w nim o naszym zainteresowaniu przyciąganiem nowych inwestycji i zaangażowaniu w ten proces ze strony polskiego rządu.

Gliwice nie tylko w obszarze Opla Cascady pokazały bardzo wyraźnie, że można z wielkim sukcesem zaimplementować w polskiej przestrzeni motoryzacyjnej najnowsze, wymagające modele, przyciągnąć nowe etaty konstruktorskie, projektowe czy testowe – mówi Piechociński. – Mamy świetny kapitał ludzki, świetne uczelnie, silne ośrodki badań i rozwoju.

Tym bardziej, że w ramach kolejnej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 duża część środków, o które się staramy ma być adresowana na działania badawcze i prorozwojowe. Po to właśnie, by dać nowy impuls polskiej gospodarce.

Zdaniem Janusza Piechocińskiego koncern General Motors, podobnie zresztą, jak inni producenci samochodów powinien zdawać sobie sprawę, że inwestycje w Polsce będą opłacalne.

Dalsze inwestycje w Polsce zapowiada też Toyota.  

– Wczoraj miałem okazję spotkać się z ważnym przedstawicielem Toyoty, która ma w Polsce dwa zakłady silników i skrzyń, zapewnia ponad 2 tys. miejsc pracy – mówi wicepremier.  

To kolejna wizyta strony japońskiej w Polsce. Dwa tygodnie temu gościł w naszym kraju premier Japonii, Shinzo Abe.  

– Cieszę się, że kapitał japoński i polityka japońska, dyplomacja mówią wprost: chcemy, tak jak na początku lat 90. widzieć w Polsce najważniejszego partnera w regionie, partnera przyjaznego, stabilnego, otwartego na inwestycje i otwartego na innowacyjność – mówi Piechociński.

Zdaniem ministra gospodarki nie jest to tylko kurtuazja, a za deklaracjami przyjdą konkretne działania, które przełożą się na kolejne, japońskie inwestycje w Polsce.

Podobne wiadomości:

60 lat Chevroleta Corvette

auto motor i sport 0000-00-00

Ikona amerykańskich aut sportowych ma już 60 lat - wszystkiego najlepszego Corvette!

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.