mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Minivan od Volvo w przyszłości?

Minivan od Volvo w przyszłości?

Koncern Volvo przeprowadza w północnej części Szwecji testy nowego samochodu, który być może będzie reprezentował szwedzką markę w segmencie minivanów.

Minivan od Volvo w przyszłości?

Nieoficjalnie wiadomo, że komponenty oraz architektura samochodu zostały zaczerpnięte z modelu S80 Sedan, a także konkurencyjnych: Forda Galaxy i Forda S-Max, wystawianymi obecnie w Genewie. Kilka egzemplarzy tego prototypu zostało wyposażonych w nowe, ośmiocylindrowe silniki Volvo o pojemności 3.2 litra, używane jak dotąd w modelu S80.

Volvo bardzo długo odrzucało pomysły rozszerzenia produkcji na samochody z segmentu minivan. Nigdy zatem nie oferowali oni tego typu modeli, upierając się, że są koncernem specjalizującym się w produkcji kombi. Jednak szwedzki koncern założył, że do roku 2008 wyprodukuje docelowo 600 tysięcy nowych pojazdów, o 160 tysięcy więcej niż w zeszłym roku. Na pewno pomocnym rozwiązaniem byłoby wkroczenie do nowego segmentu.

Kierownictwo Volvo zaprzeczyło w zeszłym tygodniu, że jakikolwiek minivan jest w produkcji. Również oficjalny dystrybutor Volvo twierdzi, iż nie został poinformowany o jakiejkolwiek produkcji nowego modelu.

Przedstawiciel marki, Olle Axelson, mówi, że Volvo zapoczątkowało produkcję samochodów typu "crossover" i nie zamierza tego segmentu oddawać innym. Dodał też, że żadna premiowana marka nie produkowała nigdy minivana. 

Axelson powiadomił, że Volvo ma zamiar przedstawić siedem nowych produktów w ciągu trzech następnych lat, wyłączając C70 hardtop pokazanego w Detroit i sedana S80 przedstawionego w Genewie. Reszta z nich zastępować będzie V70 kombi: XC70 crossover, S60, C30 i tajemniczy XC50 crossover, mniejsza wersja udanego modelu XC90. Jeżeli zatem prace nad minivanem są w toku to być może zasili on szeregi pojazdów Volvo dopiero po wprowadzeniu już zapowiedzianych modeli.

W 2003 roku na wystawie w Genewie Volvo pokazało potężne kombi, które zostało nazwane VCC (Versatility Concept Car), lecz nie powiedziano, że samochód ten zostanie seryjnie produkowany, ale zauważyć trzeba, że różne koncepty wkładały bardzo dużo nowych rozwiązań i elementów w późniejszych produkcjach szwedzkiego koncernu.

Zobacz więcej o marce Volvo

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando