mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mirage nie będzie, będzie Space Star

Mirage nie będzie, będzie Space Star

Miał być globalny model Mitsubishi z segmentu B, który poza drobnymi różnicami, miał być niemal identyczny na wszystkich rynkach. Kwestie prawne spowodowały jednak, że nowy model Global Small nie będzie w Europie nazywać się Mirage, a Space Star.

Mirage nie będzie, będzie Space Star
O tej niespodziewanej zamianie, na krótko przed debiutem rynkowym, zdecydowały kwestie prawne związane z prawami handlowymi do znaku "Mirage" na europejskim kontynencie. Dlatego też postawione niemal pod ścianą władze Mitsubishi zdecydowały, że w Europie, w tym także w Rosji oraz na Ukrainie, model ten będzie nosił nazwę Space Star.

Nowa nazwa będzie nawiązywać do dobrze znanego Europejczykom modelu z przełomu wieków. Mitsubishi Space Star był produkowany w latach 1998-2005 w holenderskiej fabryce NedCar. Auto z segmentu kompaktowych minivanów powstało na bazie Carismy, a jednocześnie miało taką samą płytę podłogową jak ówczesne Volvo S40. Space Star ceniony był zwłaszcza za funkcjonalne rozwiązania, przestronne wnętrze oraz oszczędność. Ciekawe, które z tych cech będą także zaletami nowego Space Stara.

Przypomnijmy, że 5-osobowy Global Small mierzy 371 cm długości, waży od 845 kg i może pochwalić się współczynnikiem oporu powietrza na poziomie 0,27 Cd. W przypadku wersji z litrowym, 3-cylindrowym silnikiem benzynowym, wyposażonym w układ zmiennych faz rozrządu MIVEC oraz system Auto Stop&Go, a także manualną skrzynię biegów średnie spalanie oscylować będzie wokół granicy 4 litrów na 100 km, zaś emisja CO2 wynosi 92 g/km.

Model Global Small jest produkowany od marca 2012 roku w najnowocześniejszej fabryce japońskiego koncernu "Laem Chabang Industrial Estate" w prowincji Chonburi w Tajlandii. To trzeci zakład produkcyjny Mitsubishi Motors w tym najbardziej istotnym strategicznie kraju, który zapewni dostawy 120.000 samochodów rocznie na wszystkie światowe rynki.

Po Tajlandii, krajach azjatyckich i Japonii, Global Small trafi na rynki europejskie, a następnie do Australii i do innych krajów na całym świecie.

Polska premiera tego modelu jest zaplanowana na jesień bieżącego roku.

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.