mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mistrzostwa Polski w wyścigach na 1/4 mili

Mistrzostwa Polski w wyścigach na 1/4 mili

Dnia 1 maja w sobotę na lotnisku w Modlinie koło Warszawy odbędzie się pierwsza runda Mistrzostw Polski w Wyścigach na 1/4 mili.

fot.: sss.org.plZawody organizowane przez Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego i Polski Związek Motorowy, zgromadzą miłośników tuningu, którzy lubią szybką jazdę i chcą pokazywać swoje umiejętności przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Zawody przeprowadzone po raz pierwszy w zeszłym roku, cieszyły się ogromnym powodzeniem, wzięło w nich udział ponad sześciuset uczestników, a ich wyczyny podziwiało blisko trzydzieści tysięcy kibiców.
 
W tym roku pierwsza runda zawodów rozpocznie się w sobotę 1 maja o godz. 10.00 na lotnisku w Modlinie. Bramy wjazdowe na teren zawodów zostaną otwarte o godzinie 7.00. Startujący zawodnicy będą mogli wybrać jedną z dziesięciu kategorii rywalizacji. W wyścigach mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonalni kierowcy wyścigowi i rallycrossu.

Wyścigom będą towarzyszyły liczne atrakcje takie jak np.: pokaz driftu, losowanie nagród dla publiczności, wybór najlepszego samochodu w trzech kategoriach (retro, najładniejszego nadwozia, najładniejszego silnika i wnętrza). Osoby przybyłe na zawody będą mogły również pojeździć na quadach, a dzieci spędzić miło czas w parku zabaw.
 
W ramach zawodów zostanie rozegranych 5 rund w różnych miastach Polski. Zawodnicy będą zbierać punkty, a ci, którzy zbiorą ich najwięcej w swojej klasie, otrzymają tytuł Mistrza Polski i Puchar Dunlopa. Firma Dunlop jest głównym sponsorem tego wydarzenia i na mocy niedawno zawartej umowy będzie finansować zawody przez trzy kolejne lata do 2006 roku.

Kalendarz Mistrzostw Polski w Wyścigach na 1/4 Mili:

1 maja – Lotnisko Modlin k.Warszawy
5 czerwca – Lotnisko Biała Podlaska
3 lipca – Tor Poznań
8 sierpnia – Babie Doły k. Gdańska
5 września – Tor Wyścigowy Kamień Śląski k.Opola

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3