mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi Colt powraca

Mitsubishi Colt powraca

Za kilka dni nowy Colt trafi na rynek japoński.

Mitsubishi Colt powraca

Mitsubishi Motors Corporation zaprezentowało nowy model Colta, pierwszy samochód MMC z cieszącej się coraz większa popularnością w Japonii klasy subkompakt. Sprzedaż nowego samochodu, przy którego projektowaniu wykorzystano zbierający pochlebne opinie studyjny model CZ2 rozpocznie się w Japonii 16 listopada br.

W pierwszej połowie roku 2004 pochodzący z tej samej rodziny kompakt Mitsubishi zostanie wprowadzony na rynek europejski.

Koncepcja Colta rozwijana wspólnie z DaimlerChrysler spełnia współczesne światowe standardy w dziedzinie bezpieczeństwa i oferuje bardzo dobre walory użytkowe i eksploatacyjne.

Colt jest kluczowym modelem w trzyletnim procesie zmian w Mitsubishi Motors Corporation, a także pierwszym samochodem wprowadzanym na rynek japoński od momentu pełnej reorganizacji sieci sprzedaży w tym kraju. Długo oczekiwany Colt daje także początek nowej gamie samochodów spod znaku Trzech Diamentów. Mitsubishi Motors Corporation planuje wprowadzenie na rynek w Japonii 15 nowych samochodów do 2007 roku.

Wybór nazwy dla nowego samochodu nie był przypadkowy. To nazwa będąca symbolem i nawiązująca do tradycji. Pierwszym samochodem osobowym Mitsubishi, który ją nosił był Colt 600 wprowadzony do produkcji w 1962 roku. Mitsubishi Motors Corporation zdecydowało się przywrócić do życia ten trwały symbol nawiązujący do korzeni firmy. W Europie Colt znany był od roku 1978, ale w Japonii dla jego odpowiednika stosowano nazwę Mirage.

Mitsubishi Motors Corporation oraz należąca do DaimlerChryslera smart GmbH planują wykorzystać płytę podłogową nowego Colta do produkcji w Europie rodziny modeli kompaktowych różniących się stylizacją zewnętrzną i wewnętrzną. Samochody obu marek będą wytwarzane w zakładach NedCar w holenderskim Born.

Mitsubishi Colt występuje na rynku japońskim w sześciu podstawowych wersjach wyposażeniowych. Nadwozie dostępne jest w dziesięciu kolorach. Jako źródło napędu wykorzystywany jest jeden z dwóch nowoczesnych, opracowanych specjalnie dla Colta silników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?