mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi Colt samochodem roku na Ukrainie

Mitsubishi Colt samochodem roku na Ukrainie

Na początku lutego bieżącego roku, w klubie "Fifth element" na Ukrainie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom plebiscytu na Samochód Roku 2006. Była to już jego piąta edycja, a sam konkurs zapisał się na stałe do kalendarza imprez motoryzacyjnych w tym kraju.

Mitsubishi Colt samochodem roku na Ukrainie

Największym wygranym w klasie samochodów małych został Mitsubishi Colt CZ3. Jego sprzedaż rozpoczęła się na Ukrainie jesienią 2004 roku i w ciągu niespełna pół roku sprzedano tam ponad 900 pojazdów. Z niecierpliwością wyczekiwana była nowa wersja modelu, która różni się zasadniczo pod względem stylistycznym jak też i technicznym. Styliści Mitsubishi stworzyli nowoczesną sylwetkę.

Zobacz galerię modelu Mitsubishi Colt

Wnętrze Colta jest bardzo obszerne oraz w pełni modyfikowalne, dzięki możliwości składania tylnych siedzeń. Oryginalności dodaje wykończenie z przezroczystego plastiku, który wraz z oświetleniem bardzo rozjaśnia kabinę, gdy włączymy światła pozycyjne. Do wyboru mamy dwa nowoczesne silniki, jeden o pojemności 1.3 litra (95 KM), drugi 1.5 (109 KM), wzbogacone systemem MIVEC. Współpracują one z 5-stopniową manualną skrzynią biegów. W opcji znajdziemy również 6-stopniową przekładnię automatyczną All Shift.

Wersja trzy i pięciodrzwiowa znacznie się od siebie różnią. Pierwsza pojawiła się na rynku ukraińskim dopiero w 2005 roku. Jej linia nadwozia upodabnia ja do poprzedniczki, lecz inny kąt nachylenia przedniej szyby dodaje sylwetce agresywnego wyglądu sportowego.

Dowiedz się więcej o modelu Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt zdobył w ubiegłym roku wiele cennych nagród w Europie:

- "Złota kierownica" (Niemcy)
- "Auto Roku 2005" (Polska)
- "Car of the Year", najlepszy kompakt (Holandia)
- "Najlepszy Samochód Roku" (Dania, Rumunia)
- "Niesamowite samochody 2004" (Wlk Brytania)
- "The Right Size Award 2004/2005" (Holandia)

Mistubishi posiada duże uznanie wśród nabywców i ekspertów zza naszej wschodniej granicy. Lancer najnowszej generacji został wybrany w 2005 roku na Samochód Roku w Rosji.

Czytaj także:

"Sportowy Mitsubishi Colt CZC" (2006-01-23)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.