mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi Colt samochodem roku na Ukrainie

Mitsubishi Colt samochodem roku na Ukrainie

Na początku lutego bieżącego roku, w klubie "Fifth element" na Ukrainie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom plebiscytu na Samochód Roku 2006. Była to już jego piąta edycja, a sam konkurs zapisał się na stałe do kalendarza imprez motoryzacyjnych w tym kraju.

Mitsubishi Colt samochodem roku na Ukrainie

Największym wygranym w klasie samochodów małych został Mitsubishi Colt CZ3. Jego sprzedaż rozpoczęła się na Ukrainie jesienią 2004 roku i w ciągu niespełna pół roku sprzedano tam ponad 900 pojazdów. Z niecierpliwością wyczekiwana była nowa wersja modelu, która różni się zasadniczo pod względem stylistycznym jak też i technicznym. Styliści Mitsubishi stworzyli nowoczesną sylwetkę.

Zobacz galerię modelu Mitsubishi Colt

Wnętrze Colta jest bardzo obszerne oraz w pełni modyfikowalne, dzięki możliwości składania tylnych siedzeń. Oryginalności dodaje wykończenie z przezroczystego plastiku, który wraz z oświetleniem bardzo rozjaśnia kabinę, gdy włączymy światła pozycyjne. Do wyboru mamy dwa nowoczesne silniki, jeden o pojemności 1.3 litra (95 KM), drugi 1.5 (109 KM), wzbogacone systemem MIVEC. Współpracują one z 5-stopniową manualną skrzynią biegów. W opcji znajdziemy również 6-stopniową przekładnię automatyczną All Shift.

Wersja trzy i pięciodrzwiowa znacznie się od siebie różnią. Pierwsza pojawiła się na rynku ukraińskim dopiero w 2005 roku. Jej linia nadwozia upodabnia ja do poprzedniczki, lecz inny kąt nachylenia przedniej szyby dodaje sylwetce agresywnego wyglądu sportowego.

Dowiedz się więcej o modelu Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt zdobył w ubiegłym roku wiele cennych nagród w Europie:

- "Złota kierownica" (Niemcy)
- "Auto Roku 2005" (Polska)
- "Car of the Year", najlepszy kompakt (Holandia)
- "Najlepszy Samochód Roku" (Dania, Rumunia)
- "Niesamowite samochody 2004" (Wlk Brytania)
- "The Right Size Award 2004/2005" (Holandia)

Mistubishi posiada duże uznanie wśród nabywców i ekspertów zza naszej wschodniej granicy. Lancer najnowszej generacji został wybrany w 2005 roku na Samochód Roku w Rosji.

Czytaj także:

"Sportowy Mitsubishi Colt CZC" (2006-01-23)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.