mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Mitsubishi Grandis w Tajlandii

Mitsubishi Grandis w Tajlandii

Mitsubishi Motors wraz ze swym przedstawicielstwem Mitsubishi Motors Thailand (MMTh) wprowadziło minivana Grandis (lokalna nazwa: Space Wagon), który ma być produkowany i sprzedawany w Tajlandii.

Mitsubishi Grandis w Tajlandii

Oznacza to, że po raz pierwszy ten samochód będzie produkowany i sprzedawany poza Japonią. Planuje się także eksport z Tajlandii do innych krajów ACEAN.

Mitsubishi Grandis zadebiutował  w Japonii w maju 2003, gdzie uznany został za pojazd podkreślający styl życia klientów. Jest także sprzedawany w Europie i Australii. Pierwszym modelem wchodzącym do sprzedaży w Tajlandii jest 2WD GLS wyposażony w 2,4-litrowy silnik MIVEC, skonstruowany tak, by spełniał potrzeby klientów tajlandzkich. Auto będzie produkowane w fabryce Laemchabang i sprzedawany poprzez krajową sieć handlową. Planowana jest sprzedaż na poziomie 400 aut miesięcznie.

"Ten nowy model opracowano z najwyższą dbałością o detale, aby spełnić wymagania stawiane przez nową generację klientów" – powiedział na konferencji prasowej Prezes i Dyrektor Generalny MMTh, Hisayoshi Kumai. "To efekt lat pracy naszych inżynierów, którzy stworzyli samochód oferujący design pełen emocji, świetne osiągi i użyteczność połączoną z dobrym stylem" – dodał.

Rynek ACEAN jest kluczowym dla dynamicznego rozwoju firmy. Wraz z ekspansją ekonomiczną Tajlandii oczekuje się tu dużego wzrostu sprzedaży, co stanowi ogromną szansę dla firmy MMC, która planuje agresywnie walczyć o zwiększenie swojego udziału w rynku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech